Valmieras Mūzikas skolas dalība koncertā “Vidzemes talanti”

Valmieras Mūzikas skolas dalība koncertā "Vidzemes talanti"

Iespēja spēlēt savu instrumentu solo ar orķestra pavadījumu nemaz nav tik pašsaprotama – ja audzēknis apgūst instrumentu, kurš nav orķestra instruments, tad līdz jebkādai saskarsmei ar orķestri var tā arī nenonākt visā muzikālās izglītības ceļā. Taču pat orķestra instrumentu, piemēram čella, vai vijoles spēles apguvējiem īpašs gods un izdevība ir būt solistam, kuru visā krāšņumā pavada vesels orķestris.

Iepriekš minētie apstākļi ļauj nojaust, cik nozīmīgs notikums un vērtīga iespēja jauno mūziķu dzīvē ir nu jau ikgadējais Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas rīkotais koncerts “Vidzemes talanti”, kurš šogad norisinājās 27. augustā koncertzālē “Cēsis”, pulcējot mazus, lielākus un gandrīz pavisam lielus mūziķus no dažādām Vidzemes mūzikas skolām un dodot tiem iespēju spēlēt kopā ar Vidzemes kamerorķestri. Šoreiz koncerta tēma bija ģimene, jaunie mūziķi bija iepriekš aicināti izteikt savas domas par ģimeni un koncerta gaitā tās izskanēja, atklājot daudz sirsnības – kādam bija svarīgi pieminēt savus mājas mīluļus, cits par ģimeni uzskatīja tos, kuri atbalstījuši mūzikas ceļā, bet visvairāk dominēja doma, ka ģimene ir vieta, kur valda savstarpējs atbalsts, draudzība, prieks un mīlestība.

Līdz ar vēl 24 jaunajiem censoņiem šoreiz koncertā “Vidzemes talanti” piedalījās pieci Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi: vijoļspēles audzēknes Rota Zandberga (ped. Maija Ozola) un Agnija Šatrovska (ped. Irina Vācmane), kokles spēles audzēknis Mariuss Grencis (ped. Ieva Veide), savukārt klavieru un ērģelspēles skolotāja Līga Ivāne šoreiz koncertam sagatavoja divus audzēkņus – pianistu Edvardu Nikolajevu un ērģeļspēles audzēkni Evelīnu Kristiānu Miķelsoni. Jāpiezīmē, ka ērģeles ar orķestra pavadījumu koncertā “Vidzemes talanti” izskanēja pirmo reizi. Visi minētie Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi ir jau sevi pierādījuši bagātīgā koncertdzīvē, kā arī plūcot konkursu laurus gan Latvijā, gan ārpus tās.

Jauno mākslinieku saspēli ar Vidzemes kamerorķestri prasmīgi un iejūtīgi vadīja diriģents Artūrs Švarcbahs. Par skaņdarbu pavadījumu aranžēšanu orķestrim bija parūpējies komponists un Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas skolotājs Andris Riekstiņš. Bet par dzirkstošo, sagaidīšanas pilno atmosfēru nopelns ir ikviena jaunā talanta atbalstītāju pulkam, un visbiežāk jau šajā pulkā neatņems lielums ir ģimene un, protams, neiztrūkstoši arī skolotājs.

Informāciju sagatavoja:

Ieva Veide,

Valmieras Mūzikas skola