Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi – Pētera Čaikovska starptautiskā konkursa laureāti

No 2. līdz 4.decembrim Koknesē notika XVI Starptautiskais Pētera Čaikovska klaviermūzikas izpildītāju solistu un klavierduetu konkurss. Tas ir tradīcijām bagāts un prestižs konkurss, kur spēkiem mērojas talantīgi jaunie pianisti no dažādām valstīm.

Valmieras Mūzikas skolas pedagogi un jaunie pianisti ir gandarīti par sava darba rezultātiem un sasniegumiem: Rūta Meņģele (pedagogs Irina Grīnberga) A grupā ieguva II vietu, Krišjānis Meņģelis (pedagogs Inese Reinfelde) B grupā – diplomu, Regnārs Nerips (pedagogs Aira Rulle) D grupā – III vietu.

Dalībnieku sniegumu vērtēja starptautiskā žūrijas komisija triju cilvēku sastāvā no Latvijas, Krievijas un Lietuvas.

Dalībnieki startēja četrās vecuma grupās un atskaņoja P.Čaikovska skaņdarbu kā obligāto un 20.-21. gadsimta komponista skaņdarbu pēc izvēles.

Fotoattēlā: Rūta Meņģele, Krišjānis Meņģelis, Regnārs Nerips

Informāciju sagatavoja:

Valmieras Mūzikas skolas Klavieru nodaļas vadītāja Aira Rulle