Valmieras muzejā noticis “Demokrātijas festivāls”

27. novembrī jauniešu organizācija “Attīstības platforma YOU+” Valmieras muzejā organizēja pasākumu “Demokrātijas festivāls”, kas piedāvāja vairākas interesantas aktivitātes, atspoguļojot demokrātijas attīstību no viduslaikiem līdz mūsdienām.

Festivāla mērķis bija aktualizēt un iesaistīt pēc iespējas vairāk Latvijas iedzīvotāju Eiropas parlamenta vēlēšanās, kuras norisināsies 2024. gadā no 6. līdz 9. jūnijam. Caur dažādiem praktiskiem uzdevumiem, viedokļu apmaiņām un pieredzes stāstiem dalībnieki uzzināja par Eiropas Parlamenta mērķiem, darbības virzieniem un iedzīvotāju nozīmi iesaistīties gaidāmajās vēlēšanās.

Festivāla pirmā daļa sākās ar ceļojumu atpakaļ laikā, piedaloties Valmieras muzeja izglītības programmā “Viduslaiku influenceri – hanzas tirgotāji”. Apmeklētāji iejutās viduslaiku noskaņās, lai izprastu, kāda bija demokrātija viduslaikos un kā tirgotāji ietekmēja sabiedrību.

Festivāla otrajā daļā apmeklētāji iesaistījās simulācijas spēlē un diskusijā ar Eiropas Parlamenta deputāti Daci Melbārdi, kas atveda mūs atpakaļ mūsdienās. Šajā daļā dalībnieki pārdomāja, kā dažādas sabiedrības grupas mūsdienās var ietekmēt lēmumpieņemšanu un kāda ir mūsu personīgā ietekme, ja iesaistāmies sabiedriskajā dzīvē un lēmumpieņemšanas procesos.

Diskusijas laikā dalībniekiem tika dota iespēja iegūt iekšēju ieskatu par to, ko nozīmē būt Eiropas parlamenta deputātam, kā veidot savu ceļu šajā amatā un kāpēc ikvienam ir svarīgi aktīvi piedalīties vēlēšanās. Pasākumā piedalījās Valmieras 5. vidusskolas Eiropas Parlamenta Jauno vēstnieku skolas dalībnieki, Valmieras invalīdu biedrības “Atspēriens” pārstāvji un citi interesenti.

Vēlamies atgādināt, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanas norisināsies 2024. gadā no 6. līdz 9. jūnijam. Vairāk lasi šeit.

Pasākumu finansēja Eiropas Savienības fonds.

Informāciju sagatavoja:

“Attīstības platforma YOU+”