Valmieras muzeja Izstāžu namā būs aplūkojama ekspresizstāde “Lietussargi”

No 21. septembra līdz 16. oktobrim Valmieras muzeja Izstāžu nama foajē būs aplūkojama ikmēneša ekspresizstāde ar rudenim atbilstošu tematiku – “Lietussargi”. Lai gan Valmieras muzeja krājumā to nav ļoti daudz, tomēr varēsiet aplūkot dažus interesantākos un krāšņākos.

Lietussargs ir sens cilvēces izgudrojums. Izstādē varēsiet iepazīties ar plašāku vēsturisko materiālu par lietussargu vēsturi – kur tieši meklējami lietussarga pirmsākumi, cik svēra smagākais no vēsturē zināmajiem, kāpēc vīrieši savulaik pirmie sāka sev nēsāt līdzi lietussargus, kā arī – ar cik lietussargiem pastaigās devušās karaliskās personas.

Izstādē būs aplūkojams arī lietussargu turētājs, kurš savulaik piederējis mūsu slavenajai novadniecei un spāņu deju izpildītājai Martai Alberingai.