Valmieras muzeja Garšaugu dārzā apmeklētājus priecēs dālijas

Dālija

Valmieras muzeja Garšaugu dārzā no 1. līdz 3. septembrim norisināsies Dāliju izstāde, kas organizēta sadarbībā ar Valmieras novada dāliju audzētājām Ritu Zaļo un Maiju Breikšu.

Rita Zaļā ir dāliju selekcionāre un kolekcionāre no Vaidavas puses ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi dāliju audzēšanā, gūstot arī panākumus starptautiskos konkursos. Savukārt, Maija Breikša ar dāliju audzēšanu un tostarp arī jaunu šķirņu radīšanu nodarbojas vairāk nekā 30 gadu garumā, darbojoties Valmieras novada Kauguru pagastā.

Dālijas savā krāšņumā un daudzveidībā atgādina par rudens tuvošanos, un ne par velti, jo dālijas mēdz dēvēt par rudens karalienēm. Izstādē būs apskatāmas vairāk nekā 100 dāliju šķirnes, kas iegūtas gan tepat Latvijā, gan arī citviet Eiropā.

1. septembrī plkst. 10.00 būs iespējams tikties ar abām dāliju audzētājām, lai kopīgi dalītos pieredzē par dāliju audzēšanu, kolekcionēšanu, jaunu šķirņu radīšanu un citiem interesējošiem jautājumiem.

Triju dienu garumā izstāde būs apskatāma visu diennakti.