Valmieras muzejā būs skatāma tomātu izstāde

8. un 9. septembrī Valmieras muzeja Veļas žāvētavā aicinām apskatīt tomātu izstādi – vietējo un ārzemju selekcionāru radītās tomātu šķirnes, kuras savos dārzos izlolojušas tomātu audzētājas un kolekcionāres no Valmieras novada Natālija Zeltiņa, Evita Zeltiņa un Inese Zemeša.

8. un 9. septembrī Valmieras muzeja Veļas žāvētavā aicinām apskatīt tomātu izstādi – vietējo un ārzemju selekcionāru radītās tomātu šķirnes, kuras savos dārzos izlolojušas tomātu audzētājas un kolekcionāres no Valmieras novada Natālija Zeltiņa, Evita Zeltiņa un Inese Zemeša.

Mūsdienu tomātu šķirņu piedāvājumā daudzveidība variē no tradicionāli sarkaniem un apaļiem līdz pat daudzkrāsaini strīpainiem, iegareniem un rievotiem, savukārt to izmēri – no ogas lieluma līdz pat kilogramos mērāmiem. Tomātu izstādē būs iespējams ielūkoties tomātu selekcionāru mākslas darbos, apskatīt pasaules jaunākās un modernākās tomātu šķirnes.

Izstādes laikā būs iespējams tikties ar kolekcionārēm un saņemt konsultācijas tomātu audzēšanā no sēkliņas līdz pat ražai. Tāpat izstādes laikā varēs iegādāties tomātu sēklas.

Izstāde apmeklētājiem atvērta no plkst. 10.00 līdz 16.00.