Valmieras “Lidl” taromātos novada senioru atbalstam šogad saziedoti jau 447 eiro

Valmieras “Lidl” taromātos novada senioru atbalstam šogad saziedoti jau 447 eiro

Taromāti kā ērta vieta, kur iedzīvotājiem ziedot labdarībai, kļūst arvien populārāki – šā gada pirmajā ceturksnī Valmieras “Lidl” veikalā senioru atbalstam ir ziedoti jau 447 eiro!

Visos Latvijas “Lidl” taromātos vientuļo senioru atbalstam kopumā saziedoti jau 7647 eiro, kas ir par 60% vairāk nekā pērn pēdējā ceturksnī, kad šī ziedošanas iespēja tikai sāka darboties.

2022. gada 15. septembrī Latvijas Samariešu apvienība (LSA) sadarbībā ar mazumtirgotāju “Lidl” radīja Latvijā pirmo ziedošanas iespēju taromātos vientuļo senioru atbalstam projektā “Vecums nav vientulība”. Kopumā kopš septembra vidus iedzīvotāji senioriem “Lidl” taromātos ir ziedojuši 12 484 eiro, kas nozīmē, ka labdarībai ir nodota depozīta maksa par 124 840 tukšām taras vienībām.

“Pateicoties šiem depozīta maksas ziedojumiem, Latvijā esam snieguši papildu atbalstu jau 232 vientuļiem cilvēkiem viņu ikdienas aprūpē. Mūsu aprūpētāji labi pārzina katra seniora dzīves apstākļus, tādējādi palīdzība tiek komplektēta, ņemot vērā katra individuālas vajadzības. Visbiežāk tās ir tādas sadzīves preces kā palagi, dvieļi, tējkannas, mājas tīrīšanas līdzekļi. Tāpat sīkās lietas, kas padara gaišāku ikdienu, bet kam līdzekļu nepietiek, piemēram, kafija un saldumi. Neiztrūkst arī nepieciešamība pēc dažādiem higiēnas priekšmetiem, tostarp nagu šķērītēm, vīlītēm un matu ķemmēm. Mēs senioru acīs redzam prieku par šīm rūpēm un pateicību par praktisku vēlmju īstenošanu, tāpēc aicinu visus valmieriešus kopā turpināt labos darbus, lai vecums nav vientulība,”

saka LSA vadītājs Andris Bērziņš.

Ziedošanas process ir maksimāli vienkāršs un atklāts – nododot taromātā iepakojumu, līdzās naudas izmaksas iespējai uz ekrāna parādās taustiņš “Ziedot”. To nospiežot, tiek veikts ziedojums par nodoto iepakojumu depozīta summu. Ir iespējams ziedot arī tikai daļu no depozīta atmaksas – var noziedot kaut vai tikai pāris pudeļu depozīta maksu, par pārējo summu paņemot čeku un izlietojot to iepirkumiem. Ziedošanā svarīgi ir katri 10 centi!
Saņemtos ziedojumus LSA izmanto, veidojot paciņas ar pārtiku un ikdienas sadzīves precēm, kuras LSA darbinieki nogādā uz mājām vientuļajiem un aprūpējamajiem senioriem. Preces, ko saņem seniori, ir ļoti dažādas un atbilst tieši viņu vajadzībām.

Ziedojumi tiek novirzīti pēc reģionālā principa. Piemēram, Valmieras “Lidl” veikalā ziedotie līdzekļi tiek izmantoti primāri Valmieras novadā. Šis princips ir attiecināts uz visiem reģioniem, kur strādā Samariešu apvienība un kur atrodas “Lidl” veikali. Pašlaik LSA aprūpē ir vairāk nekā 2700 vientuļo senioru Latvijā, bet 23 “Lidl” veikali atrodas 12 pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Jūrmalā, Jēkabpilī, Jelgavā, Liepājā, Ogrē, Rēzeknē, Salaspilī, Tukumā, Valmierā un Ventspilī.

Par Latvijas Samariešu apvienību
LSA ir viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām Latvijā, kurā ir nodarbināti vairāk nekā 1000 algotu darbinieku un vairāk nekā 300 brīvprātīgo. LSA ir sertificēta kā daudzu sociālo pakalpojumu sniedzējs, ārstniecības un izglītības iestāde. LSA piedāvā daudzus sociālos, medicīniskus un apmācības pakalpojumus. Vairāk: www.samariesi.lv

Par “Lidl”
“Lidl” kā daļa no Nekarzulmā (Vācijā) bāzētās “Schwarz Group” ir viens no lielākajiem pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumiem Vācijā un Eiropā. Ar vairāk nekā 12 000 veikaliem un 200 loģistikas centriem “Lidl” pašlaik strādā 31 valstī, kā arī ir pārstāvēts Āzijā. SIA “Lidl Latvija” izveidots 2018. gada februārī un savu veikalu tīklu Latvijā atvēra 2021. gada 7. oktobrī. Šobrīd “Lidl Latvija” ir jau 23 veikali 12 Latvijas pilsētās. Vairāk: www.lidl.lv

Papildinformācijai:
Dagnija Kaklautiņa
Latvijas Samariešu apvienība

Tel. 28343245

Ingars Rudzītis
“Lidl Latvija”

Tel. 2563 0709