Valmieras “Lidl” taromātā pērn novada senioru atbalstam ziedoti vairāk nekā 1,5 tūkstoši eiro

2023. gadā Latvijas iedzīvotāji un arī valmierieši turpināja aktīvi iesaistīties taras depozīta ziedošanas projektā “Vecums nav vientulība”, kuru “Lidl” īsteno sadarbībā ar Latvijas Samariešu apvienību (LSA). Pērn Valmieras “Lidl” veikalā reģiona vientuļo senioru atbalstam ziedoti 1688,80 eiro, kas ir trešā lielākā vienā pilsētā ziedotā summa ārpus Rīgas.

Šie līdzekļi Samariešu apvienībai 2023. gadā ļāvuši palīdzēt 55 novada vientuļajiem un aprūpējamiem senioriem, jo “Lidl” taromātos ziedotie līdzekļi tiek izmantoti pēc reģionālā principa – tā, lai ziedojumus no konkrētā veikala saņem apkārtējā reģiona sirmgalvji, ziedotāju novadnieki.

Kopumā Latvijā visos “Lidl” veikalu taromātos pērn šim projektam ziedoti vairāk nekā 300 tūkstoši taras vienību, tādējādi savācot gandrīz 31 tūkstoti eiro, kas LSA ļāvis palīdzēt gandrīz tūkstotim Latvijas vientuļo un maznodrošināto senioru, iepriecinot ar ikdienā nepieciešamajām higiēnas precēm, pārtiku, sadzīves precēm, kā arī sniedzot pamata aprūpes pakalpojumus izbraukumā.

“Kas lielākajai daļai no mums ir pašsaprotama ērtība, tas šiem senioriem ir mazais sapnis – par jaunu segu, palagu, tējkannu, putekļu sūcēju, pannu vai vienkārši saldumiņu pie tējas. Mūsu labdarības projektam ziedotos līdzekļus pilnībā izmantojam šo mazo sapņu piepildīšanai, uzlabojot sirmgalvju dzīves kvalitāti un dāvājot rūpes un sajūtu, ka viņi nav aizmirsti. Pieaugot ziedotāju atbalstam, varam sarūpēt arī ļoti nepieciešamo mazo sadzīves tehniku un palīglīdzekļus un, kas ne mazāk svarīgi – vairāk apciemojumu un socializēšanās aktivitātes. Piemēram, Jelgavas novadā sarīkojām Senioru dienai veltītu sanākšanu ar svētku galdu. Esam ļoti pateicīgi visiem cilvēkiem, kas ziedo un izrāda rūpes par vientuļajiem sirmgalvjiem mūsu vidū,” stāsta Andris Bērziņš, Latvijas Samariešu apvienības vadītājs.

“Ziedojums, izmantojot taromātu, ir jauna prakse Latvijā un brīnišķīga iespēja vienlaikus izdarīt divus labus darbus – parūpēties par to, lai tara nonāk pārstrādē un vienkāršā veidā ziedot cēlam mērķim. Tādēļ 2022. gada 15. septembrī “Lidl” uzsāka sadarbību ar LSA, kļūstot par pirmo mazumtirgotāju Latvijā, kurš sniedza iedzīvotājiem iespēju ziedot taromātos saņemto depozīta maksu labdarības mērķiem,” stāsta “Lidl Latvija” Korporatīvās komunikācijas departamenta vadītāja Dana Hasana.

Viņa uzsver, ka cilvēku iesaiste labdarības iniciatīvā “Lai vecums nav vientulība” gada laikā ir bijusi noturīga. “Tas ir ļoti būtiski un nozīmē, ka vientuļie vecāka gadagājuma cilvēki, par kuriem rūpi tur samarieši, šo gadu pavadīja kaut mazliet laimīgāki. To izdevies sasniegt ar 26 veikalu taromātiem Latvijā, un mēs ticam, ka līdz ar jaunu veikalu parādīšanos šajā gadā ziedoto līdzekļu būs vēl vairāk,” saka “Lidl” pārstāve.

Ziedoto līdzekļu apjoma ziņā iedzīvotāji bijuši īpaši atbalstoši 2023. gada decembrī, kad ar depozīta sistēmu labdarībai ziedots par trešdaļu vairāk kā vidēji citos mēnešos.

Ziedot depozīta maksu LSA aprūpēto vientuļo senioru atbalstam ir pavisam vienkārši – nododot savu tukšo taru visos “Lidl” veikalu taromātos, naudas izmaksas iespējas vietā uz ekrāna jāizvēlas podziņa “Ziedot”. LSA projekts “Vecums nav vientulība” automātiski saņems šo summu, kas tiks izmantota konkrētā reģiona senioru atbalstam.

Par Latvijas Samariešu apvienību

LSA ir viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām Latvijā ar vairāk nekā 1000 algotiem darbiniekiem un vairāk nekā 300 brīvprātīgajiem. LSA ir sertificēta kā daudzu sociālo pakalpojumu sniedzējs, ārstniecības un izglītības iestāde. LSA piedāvā daudzus sociālos, medicīniskus un apmācības pakalpojumus. Vairāk: www.samariesi.lv

Par “Lidl”

“Lidl” kā daļa no Nekarzulmā (Vācijā) bāzētās “Schwarz Group” ir viens no lielākajiem pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumiem Vācijā un Eiropā. Ar vairāk nekā 12 200 veikaliem un 220 loģistikas centriem “Lidl” pašlaik strādā 31 valstī, kā arī ir pārstāvēts Āzijā.

SIA “Lidl Latvija” izveidots 2018. gada februārī un savu veikalu tīklu Latvijā atvēra 2021. gada 7. oktobrī. Šobrīd “Lidl Latvija” ir jau 27 veikali 13 Latvijas pilsētās. Vairāk: Lidl.lv un LinkedIn.

Papildinformācijai:

Latvijas Samariešu apvienība
Dagnija Kaklautiņa
Tel. 28343245
 

“Lidl Latvija”
Ingars Rudzītis, Tel. 25630709
“Lidl Latvija” Korporatīvās Komunikācijas departaments:

“Lidl Latvija” mediju centrs:
https://corporate.lidl.lv/lv/mediju-centrs