Valmieras Kultūras centrā norisināsies franču laikmetīgās dejas viesizrādes

25.aprīlī plkst.19.00 aicinām uz franču laikmetīgās dejas viesizrādēm Valmieras Kultūras centrā.
Piedalās: Profesionālās izglītības laikmetīgās dejas programmas “COLINE” (Francija) un Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas mākslas studenti
Ieeja bez maksas.


Informācija par dejas izrādēm:
MUD / Le Final
Garums: 17 minūtes
Horeogrāfija: Tomass Lebrēns (Thomas Lebrun)
Tomass Lebrēns ir dejotājs, kura dejas atklāsmes ir gan traģiskas, gan tieši pretējas – pavisam vieglas. Horeogrāfa kompozīcijas un detaļu izjūta apvienojumā ar spēcīgu gaumi pret mūziku – pasaules, klasisko vai populāro – ir padarījusi viņu par izcilu jauno dejotāju skolotāju Coline apmācības programmā kopš 2013. gada. “MUD / Le final” ir fragments no 2021.gadā tapušā darba “Mille et une danses” (tulkojumā “Tūkstots un viena deja”), kurš tika radīts Monpeljē deju festivālā ietvaros. Ar 2023./2024. gada COLINE skolas dejotājiem horeogrāfis ir izvēlējies īstenot darba “Mille et une danses” finālu. Svinīga un dinamiska, šīs dejas izrādes fināls apvieno precīzu rakstību un muzikalitāti. Vienlaikus jaunie dejotāji tiek aicināti piedalīties dejas tapšanā, izmantojot vairākas nelielas partitūras, Anne-Emmanuelle Deroo, dejotāja, kas uzstājās šajā darbā, pavadīja pārraides darbu. “Pēc vairākām kopā ar Coline dejotājiem radītām
kompozīcijām šoreiz izvēlējos piedāvāt repertuāra pārnesi: 2021. gadā Montpellier Danse festivālā radītā skaņdarba “Mille et une danses (pour 2021)” finālu. Svinīgs un dinamisks, šī skaņdarba fināls apvieno precīzu rakstību un muzikalitāti, vienlaikus aicinot jaunos dejotājus piedalīties tā tapšanā.
Izpildītāji: Bilal Alami Badissi, Joffrey Bardot, Hippolyte Desneux, Pénélope Estevez Perera,
Cassandre Guerdat, Isaë Lecarpentier, Juliette Peyronnaud, Yuma Pochet, Thaïs Robin,
Noah Rolland-Deneulin, Matéo Souillard, Lilian Taillard, Anaëlle Thiery.
Gaismas: Ivans Guakuēns (Yvan Guacoin)


In Our Hands
Garums: 33 minūtes
Horeogrāfija: Kristians Ubls (Christian Ubl)
Horeogrāfs kopā ar jauno dejotāju paaudzi atklāj bagātinošu spēles laukumu, noslēpumainu un poētisku dejas veidošanas procesu, izprotot ķermeni kā emociju raidītāju. Dejas izrāde “In Our Hands” pievēršas iekļaušanas, ekoloģisko pārmaiņu, novecojošu uzskatu un mīlestības pārpilnības jautājumu risināšanai.
““In Our Hands” veidots zīmēs un žestos, mobilizējot kustības un teātra valodu. Muzikālajā pasaulē, kurā saplūst popmūzika, klasiskā un elektroniskā mūzika, jaunie izpildītāji pārbauda savu sacelšanos, klausīšanos un solidaritāti. To pamatā – vēlme veidot sevi, rīkoties “tagad vai nekad” gan kā indivīdam, gan kā kolektīvam nepārtrauktā, plūstošā un atbrīvojošā kustībā.” /Kristians Ubls/
Izpildītāji: Bilal Alami Badissi, Joffrey Bardot, Hippolyte Desneux, Pénélope Estevez Perera, Cassandre Guerdat, Isaë Lecarpentier, Juliette Peyronnaud, Yuma Pochet, Thaïs Robin, Noah Rolland-Deneulin, Matéo Souillard, Lilian Taillard, Anaëlle Thiery, kā arī Latvijas Kultūras akadēmijas studentes Dita Andersone un Lelde Beāte Kuzņecova.
Gaismas: Ivans Guakuēns (Yvan Guacoin)
Producente: Elza Strazdiņa