Valmieras Kultūras centrā apskatāma Tautas glezniecības studijas “Varavīksne” darbu izstāde “Cikls”

Līdz 30. aprīlim Valmieras Kultūras centrā apskatāma Tautas glezniecības studijas “Varavīksne” darbu izstāde “Cikls”.

“Spēks ir radīšanā un spēks ir kopībā, bet vēl iedvesmojošāka un spēcīgāka ir kopīga radīšana, ko spodrina sirsnība sarunās un ideju dziļums. Studija ir mūsu “sirds putekšņu gadalaiks”, kas ietin mūs pāris reizes nedēļā, bet enerģiju dod ilgam laika posmam. Esam viena no senākajām mākslas studijām Rīgā (kopš 1961. gada). Mainoties laikam un tās dalībniekiem, studija ir nemitīgā attīstībā – tāpat kā Rīga, kas nekad nebūs gatava un pabeigta,” saka studijas “Varavīksne” vadītāja Baiba Ābelīte.

“Viss, kas notiek dabā un dzīvē, ir ciklisks. Mēs atgriežamies pie pamata vērtībām, mainījies ir tikai konteksts. Skatīties ne vienmēr nozīmē ieraudzīt, tāpēc tas ir īpašs talants, un reizēm ir ļoti jāpiedomā, lai skatītos pareizā virzienā un ieraudzītu labās lietas. Arī laikā, kad pozitīvais nav tik spilgts un izteikts. Mēģināt saskatīt, domāt, redzēt, sajust un tā rezultātā uzkrāt enerģiju, lai visu pārvērstu radīšanā. Skatos, domāju, radu,” par izstādes radošo ideju stāsta Baiba Ābelīte.

Jāpiebilst, ka Valmieras Kultūras centrā apskatāmie studijas “Varavīksne” dalībnieku darbi īpaši veidoti izstādei Valmierā.