Valmieras Drāmas teātris vēsturiskās ēkas pārbūves laikā šogad un turpmāko būvniecības laiku darbu turpinās teātra darbībai pielāgotās, nomātās telpās

Valdība 11.oktobra sēdē lēma atbalstīt Kultūras ministrijas (KM) un Valmieras Drāmas teātra (VDT) virzīto finansējuma pārdales pieprasījumu, lai teātra darbs ieilgušās tā ēkas pārbūves laikā varētu tikt turpināts VDT darbībai pielāgotās, nomātās telpās Valmierā (Rīgas ielā 25A).

“Šā brīža situācija, kurā Valmieras teātra ēkas īpašnieks VAS “Valsts nekustamie īpašumi” būvniecības izmaksu sadārdzinājuma rezultātā mēnesi pirms sala iestāšanās lēma par būvdarbu apturēšanu un cita būvnieka meklējumiem, nostādīja teātra iemītniekus neapskaužamā situācijā – atstājot ēkā bez apkures, ūdens un komunikācijām. Tāpēc Valmieras Drāmas teātris, domājot par piemērotāko risinājumu darbības nepārtrauktības nodrošināšanai, atrada telpas Valmieras centrā, topošajā laikmetīgajā mākslas telpā “Kurtuve”, kur ar papildus finansējuma piesaisti un Valmieras novada pašvaldības atbalstu iespējams izbūvēt profesionālam teātrim atbilstošu skatuvi, lai varētu ziemu un turpmāko būvniecības periodu kopā ar skatītājiem Valmierā pārlaist siltās, teātrim piemērotās telpās,” norāda VDT direktore Evita Ašeradena.

Daļa teātra mēģinājumu notiks un daļa noliktavu funkciju tiks nodrošinātas arī ēkā Valmierā, Rubenes ielā 44.

Jau ziņots, ka Valmieras Drāmas teātra vēsturiskās ēkas Lāčplēša ielā 4, Valmierā, pārbūves darbus Valsts nekustamie īpašumi ir apturējuši. Tos plānots atsākt ne ātrāk kā 2022.gada novembrī. Attiecīgi arī iepriekš (jau š. g. jūlijā) šim mērķim plānoto un valdības piešķirto finansējumu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” ar valdības lēmumu nepieciešams pārdalīt atbilstoši šodienas situācijai:

• 640 000 eiro pārskaitīt Valsts nekustamajiem īpašumiem VDT vēsturiskās ēkas būvdarbiem – ēkas konservācijai, apkures nodrošināšanai un bīstamības novēršanai, tuvojoties ziemai,

• savukārt būvdarbu norises laikā 349 260 eiro piešķirt teātrim tā darbības nodrošināšanai nomātās telpās Valmierā (pagaidu telpu nomai, telpu pielāgošanai teātra darbībai, komunālo pakalpojumu segšanai un izrāžu sagatavošanas izdevumu segšanai). Šim mērķim 62 180 eiro paredzējusi nodrošināt arī Valmieras novada pašvaldība.

Informāciju sagatavoja:

Lita Kokale, Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja