Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas skolniecēm panākumi eseju konkursā

Noslēdzies Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas rīkotais eseju konkurss skolēniem „Tehnoloģijas manā dzīvē – šodien un rīt”. Tajā piedalījās vairāk nekā 50 skolēnu no visas Latvijas, sacenšoties trīs kategorijās – vispārizglītojošo skolu 7.–9. klašu un vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu skolēnu, kā arī profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu grupās.

Vispārizglītojošo skolu 7.–9. klašu grupā par labāko darbu tika atzīta Bauskas Valsts ģimnāzijas 8.b klases skolnieces Karīnas Kondores eseja, otrajā vietā ierindojās tās pašas klases skolnieka Daniela Jemeļjanova eseja, bet 3. vietā – Galēnu pamatskolas 7. klases skolnieka Dana Pudula darbs.

10.–12. klašu skolēnu grupā uzvarēja Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas 10.a klases skolnieces Annemarijas Oļševskas eseja, arī otrajā vietā ierindojās Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas 10. klases skolnieces Guntas Kroičas darbs, bet trešo vietu ieņēma Bauskas Valsts ģimnāzijas 11.c klases skolnieces Patrīcijas Mediņas eseja.

Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu grupā par labāko darbu vērtēšanas žūrija atzina Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 2. kursa audzēknes Lindas Varnasas iesūtīto eseju, arī otrajā vietā ierindojās tās pašas skolas un kursa audzēknes Veronikas Kareles darbs. Un arī trešo vietu ieguva Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 2. kursa audzēknes Martas Luīzes Stradas darbs.

Konkurss tika organizēts, lai dotu dot iespēju skolēniem formulēt un izteikt domas, idejas un pārdomas par mūsdienu tehnoloģiju lietošanas paradumiem, vietu dzīvē, attīstības perspektīvām, piemēram, mākslīgā intelekta lomu, interneta tālāku izmantojamību, nozīmīgām personībām šajā jomā u.tml., kā arī par savu pašreizējo pieredzi un redzējumu par tehnoloģiju ietekmi uz dzīvi nākotnē, tādējādi veicinot izpratni par tehnoloģiju lietderīgu un drošu izmantošanu dzīvē.

Informāciju sagatavoja:
Taivo Trams, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija.