Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas jaunie Multimediju dizaina speciālisti izveido zemes mākslas objektu

7. oktobrī Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas Multimediju dizaina 2. kursa audzēkņi Dīvaliņa pļavā Valmierā, veidoja zemes mākslu no pļavā pieejamiem dabas materiāliem. Šoreiz par mākslas izejvielām kalpoja rudens lapas un vasarā pļautais siens. Zemes mākslas objekta veidošanai var izmatot jebko, ko dabā atrod – augsni, akmeņus un citus uz vietas atrodamus materiālus. Kas ir zemes māksla, kādas ir tās aktualitātes pasaulē, sarunu ar jauniešiem vadīja Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas Multimediju dizaina nodaļas vadītāja Karīna Vītiņa.

Zemes mākslas objekts “Maģistrāle PĻAVA” Valmierā radīts GreenFest’21 Mākslas festivāla ietvaros. Gaujas Nacionālā parka teritorijā ir apskatāmi 12 Latvijas mākslinieku veidoti vides mākslas un zemes mākslas (land-art) darbi, kas katrs nes stāstu par pašizpausmi mijiedarbībā ar dabu, par būšanu harmonijā ar vidi, kurā dzīvojam, un ar sevi pašu.

Šogad, pirmo reizi GrenFest’21 Mākslas festivāls spēris soli tuvāk, lai uzrunātu un sasniegtu vēl plašāku auditoriju, aicinot aizdomāties par iespēju dzīvot zaļāk, domāt viedāk un būt saskaņā ar dabu. Pavasarī publiski izsludinātajā konkursā tika pieteiktas 34 Latvijas mākslinieku idejas, no kurām atbalstītas un realizētas  divpadsmit.

Konkursa mērķis bija radīt vides mākslas objektus, ar kuru starpniecību GreenFest’21 Mākslas festivāls aktualizē dažādu augu un dzīvnieku sugu izzušanas problēmu, kas ir tiešs videi nedraudzīgas saimniekošanas rezultāts ar ilgtermiņa sekām ekoloģijai, videi, dabai un cilvēkam.

GreenFest’21 Mākslas festivāls norisinās līdz 31. oktobrim, tomēr apmeklētājiem jāņem vērā, ka zemes mākslas pamata ideja ir radīt no dabas un ļaut tai to paņemt atpakaļ, tādēļ daudzi darbi nebūs ilglaicīgas vides sastāvdaļas, jo katra mākslas objekta redzamais mūža cikls ir atšķirīgs. Dažkārt zemes māksla var ilgt dažas sekundes, ko mākslinieki iemūžina fotouzņēmumos un pat iesaista dronu, lai redzētu no augšas, to kas ir izveidots. Tāpēc aicinām valmieriešus un apkārtējos iedzīvotājus baudīt un novērtēt Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas jauniešu veikumu, kamēr to nav pārveidojuši dabiskie apstākļi.

Fotogalerija