Valmieras Dizaina un mākslas skolas skolēni izstrādā interjera dizaina projektus dzīvokļiem Sedā

Seda

Valmieras novada pašvaldība atsaukusies mākslu izglītības kompetences centra – Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) aicinājumam pieteikt dzīvokļus interjera projektu izstrādei mācību procesā.

Skolēni izstrādās interjera projektus, kā nākotnē varētu izskatīties trīs no pašvaldības dzīvokļiem ēkā Miera ielā1, Sedā. Viens no skolēnu un viņu pasniedzēju pirmajiem uzdevumiem bija objekta izpēte un uzmērījumu veikšana.

Interjera projektu dažādus variantus izstrādās 3. kursa Interjera dizaina programmas skolēni modulī “Interjera projektēšana privātai telpu grupai”. Sadarbības rezultātā pēc nepilna gada dzīvokļiem būs izstrādāti dažādi interjera projektu varianti. Tajos ietilps uzmērījumu rasējumi, projekta rasējumi, projekta vizualizācijas, telpu apdares materiālu, apgaismojuma un inventāra specifikācijas, projekta meti.

 Sadarbības rezultāts būs noderīgs gan studentiem gan topošajiem dzīvokļu īpašniekiem un kalpos kā iedvesmas avots cilvēkiem, kuri vēlas dzīvot Valmieras novadā.

Ēka Miera ielā 1, Sedā būvēta 1954. gadā un ir viena no tā laika klasicisma arhitektūras piemēriem. Skolēniem būs izaicinājums izveidot interjera projektus dzīvokļiem šajā ēkā.

Jau iepriekš informējām, ka pašvaldībai Sedā pieder teju 100 dzīvokļi, kurus plāno publiski izsolīt iegādei jauniem Sedas iedzīvotājiem.

Seda ir viena no neparastākajām Latvijas pilsētām, kas kā kūdras fabrikas ciemats izveidojās 20. gs. 50. – 60. gados. To plānoja pēc „spilgtākā” padomju arhitektūras parauga ar centrālo laukumu, kura vidū atradās vadoņa piemineklis un radiāli izejošām ielām. Tipiskākais Staļina klasicisma arhitektūras paraugs  ir Sedas Kultūras nams, ko rotā četras baltas kolonnas. Sedā saglabājušies arī vairāki pēc šīs arhitektūras paraugiem būvētie nami. Vienā no tiem VDMV skolēni izstrādās dzīvokļu interjera projektus.