Valmieras čempionāts/Gaujas kauss atklās sezonu airēšanas trasē “Krāces”

Gaujas kauss "Krācēs"

Palu ūdeņi ir aiztecējuši un pavasara upes izbaudītas, laiks posties uz Valmieru – airēšanas slaloma trasi “Krāces”, kur airēšanas priekus iespējams baudīt visa gada garumā.

Latvijas airēšanas slaloma sacensību sezona turpināsies 26. maijā ar ikgadējām cīņām par Valmieras čempionu tituliem un ceļojošajiem Gaujas kausiem. Valmieras pilsēta un trases saimnieki, Valmieras Sporta skola, plāno sagatavot trasi un vārtu kombinācijas, lai pārbaudītu dalībnieku spējas augstākajā līmenī, un ar nepacietību gaida viesus no visām Baltijas valstīm.

Sacensības sāksies plkst. 10.00 ar kvalifikācijas braucieniem, kuros dalībnieki cīnīsies vien par dažām vietām finālā, bet sacensību jaunākie dalībnieki sadalīs Valmieras čempionu titulus vairākās vecuma grupās. Finālā, kas sāksies plkst. 15.00, izmainītā un vēl nedaudz sarežģītākā trasē, izšķirsies ceļojošo Gaujas kausu turētāji nākošajam gadam. Iepriekšējā gada uzvarētāji – Elvis Fiļipovs (K1M), Elizabete Kurvina (K1W), Krišs Ozols (C1M) un Marie Peiker (C1W) centīsies titulu un trofeju paturēt sev, bet konkurenti ir gatavi cīnīties, lai situāciju mainītu, tādēļ sagaidāms, ka cīņas būs elpu aizraujošas, jo visās sacensībās šogad uzvarētājs noskaidrots vien ar pāris sekunžu un pat simtdaļu starpību.

Dalībniekiem atbildība augsta – jācīnās ne tikai par uzvaru šajās sacensībās, bet arī vērtīgajiem kopvērtējuma punktiem klubu un individuālajā rangā. Balvas sacensībās būs aplūkojamas un aptaustāmas arī tuvumā, veicinot sportisko cīņu karstumu.

Organizatori turpina strādāt, lai sagatavotu visu augstākajā līmenī, bet sacensību atbalstītāji sola iepriecināt dalībniekus ar īpašiem pārsteigumiem. Ar nepacietību gaidām, kad skaistā Valmieras airēšanas trases “Krāces” apkārtne piepildīsies ar līdzjutējiem, izbaudīsim atkal satikšanās prieku un vērosim aizraujošus sacensību braucienus visu sportistu izpildījumā!