Valmierai otrā vieta Baltijas Jūras reģiona pilsētu savienības foto konkursā

Oktobrī par godu Baltijas Jūras reģiona pilsētu savienības (Union of the Baltic cities, UBC) 30 gadu svinībām norisinājās foto konkurss “Mūsu savienības pilsētas un iedzīvotāji” (Our member Cities and Citizens). Noslēguma konferencē 29. oktobrī paziņoja uzvarētājus – 12 pilsētu un vairāku desmitu fotogrāfiju konkurencē Valmieras iesūtītā fotogrāfija ieguva otro vietu.

Godpilnā vieta iegūta ar Jāņa Ukasa tverto mirkli – Dzelzs tilts ziemā, ko iecienījuši slēpotāji. Fotogrāfija atspoguļo Valmieras ilgtspēju un iedzīvotāju sportisko garu. Šis industriālā mantojuma objekts ir daļa no kādreizējā dzelzceļa maršruta “Ainaži–Valmiera–Smiltene”, kas kļuvis par populāru objektu “Zaļā dzelzceļa” tīklā. Dzelzīti (kā to sarunvalodā dēvē valmierieši) iecienījuši kustīga dzīvesveida piekritēji, infrastruktūru izmantojot garām pastaigām, braucieniem ar velosipēdiem, slēpošanai ziemā, skriešanai visa gada garumā, pastaigām ar saviem mājas mīluļiem. Tērauda konstrukcija turpina dzīvi arī 50 gadus pēc tam, kad vilciens veica savu pēdējo braucienu pār šaursliežu dzelzceļa tiltu.

Baltijas Jūras reģiona pilsētu savienības fotokonkursā piedalījās 12 pilsētas, pārstāvot Poliju, Zviedriju, Vāciju, Norvēģiju, Lietuvu, Igauniju un Latviju. Par konkursā iesūtītajām fotogrāfijām balsoja UBC komisija un lēmumu pieņēma UBC prezidijs, lemjot par finālistiem secīgi – Kauņa, Valmiera, Tartu un Karlskrūna. Konkursa mērķis – parādīt dzīvi pilsētās, iedzīvotājus, arhitektūru, dabu.

Baltijas Jūras reģiona pilsētu savienības ir organizācija, kas apvieno vairāk nekā 70 pilsētas no 10 valstīm Baltijas jūras reģionā. Latviju šajā savienībā pārstāv Valmiera, kura pievienojās 2021.gada sākumā, Cēsis, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja un Rīga.

Konkursa labākie foto: