Valmierā zemessargi pilnveidos aizsardzības iemaņas

12. februārī Valmieras apkārtnē Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes zemessargi pilnveidos militārās iemaņas un kaujas spējas.

12. februārī Valmieras apkārtnē, Kauguru pagastā Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes zemessargi pilnveidos militārās iemaņas un kaujas spējas, praktiski orientējoties apvidū. 

Mācību uzdevumu veikšanai Valmieras apkārtnē notiks zemessargu pārvietošanās formas tērpos ar ieročiem, taču nav paredzēts pielietot mācību munīciju vai kaujas imitācijas līdzekļus. Apmācība Zemessardzē pamatā notiek brīvdienās, kad zemessargiem ir iespēja veltīt savu brīvo laiku praktisko aizsardzības iemaņu uzlabošanai un Latvijas drošības stiprināšanai.

Nacionālie bruņotie spēki aicina gan Valmieras, gan visa Kauguru pagasta iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru pārvietošanos, un ar izpratni izturēties pret notiekošajām mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu. Jautājumu vai neskaidrību gadījumos aicinām zvanīt uz tālruņa numuru: 28619184.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes vienībās turpinās militārās apmācības process, visus uzdevumus un apmācību īstenojot atbilstoši valstī noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzes vienības ir visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Vairāk nekā 8300 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām –  brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai aizsardzības uzdevumus, bet arī palīdz veikt visai Latvijas sabiedrībai svarīgus uzdevumus – piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, dzēš ugunsgrēkus, novērš plūdu radītās sekas, kā arī nepieciešamības gadījumā sniedz atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā. 

Lai pievienotos Zemessardzei, kandidātam jāsazinās ar tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi vai personīgi ierodoties savai mācību vai dzīvesvietai tuvākajā vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnēs: www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv.

Foto: M. Buholcs       

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljona

Civilmilitārās sadarbības speciāliste

Lelde Krancmane

Tālr.28619184

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi