Valmierā zemessargi gatavosies militārajām mācībām “Namejs 2022″

No 3. līdz 4. septembrim Valmierā plānotas militārās mācības, kuru mērķis ir pilnveidot karavīru un zemessargu prasmes, lai varētu pilnvērtīgi veikt uzdevumus militāro mācību “Namejs 2022” rudens posma vingrinājumā.

Militāro mācību laikā Valmierā, Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona bāzes apkārtnē, zemessargi un karavīri veiks mācību scenārijā noteiktos uzdevumus – apsargās bāzi, patrulēs, veidos šķēršļus.

Uzdevumu izpildes laikā Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona bāzes apkārtnē pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi formas tērpos ar ieročiem. Karavīri un zemessargi izmantos tikai mācību munīciju un kaujas imitācijas līdzekļus, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot.

Zemessardze aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret mācību aktivitātēm pilsētvidē, jo zemessargi un karavīri trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot savas prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju – savus novadus, pilsētas, pagastus, ciemus.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju. Lai iestātos Zemessardzē, zvaniet 1811 vai rakstiet . Papildu informācija par dienestu Zemessardzē www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv.

Foto: seržants Edgars Grundšteins (Nacionālie bruņotie spēki).

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona

Civilmilitārās sadarbības speciāliste

Lelde Krancmane

Tālr. 28619184

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi