Valmierā viesosies retro automobiļi

Ceturtdien, 5.augustā, ar retro automobiļiem viesojoties pie Valmieras Kultūras centra no plkst.14.00 līdz 15.00, Rīgas Motormuzejs turpinās vasaras akciju “Atrodi ceļojošo motormuzeju”.

Zibakcijas “Atrodi ceļojošo motormuzeju” laikā Rīgas Motormuzeja senie spēkrati dodas uz dažādām Latvijas pilsētām kopā ar īpaši izveidoto fotostendu. Pilsētās, kur retro auto būs ieradušies, interesenti aicināti fotografēties pie stenda, dalīties ar iemūžināto attēlu sociālajos tīklos, pievienot tēmturi #motormuzejs un pretendēt uz īpašo balvu, kuras ieguvējs tiks paziņots 12.septembrī.

Aplūkojot senos spēkratus, būs iespēja uzzināt vairāk par to vēsturi, modeļu specifiskajām īpašībām, piedalīšanos latviešu kinofilmās un citus stāstus. Zibakcijas mērķis ir iepazīstināt Latvijas pilsētu iedzīvotājus ar Rīgas Motormuzeja unikālo kolekciju, iemūžināt to fotoattēlos katru pilsētu raksturojošā vidē, kā arī veicināt cieņu pret senajiem spēkratiem un industriālo mantojumu. Zibakcija, par to iepriekš izziņojot dienu pirms notikuma, veidota, lai izvairītos no pārāk lielas drūzmēšanās un ievērotu valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus.

Valmierā Rīgas Motormuzejs ieradīsies ar trīs vēsturiskajiem spēkratiem – MERCEDES – BENZ 280 SE 3.5 / W108E35/ (Vācija, 1972. g.) – šī izpildījuma Mercedes “S” klases modelis, pie kādiem ir pieskaitāms arī Motoruzeja krājumā nonākušais eksemplārs ir samērā rets izpildījums, kādu ražoja tikai nedaudz ilgāk kā vienu gadu, un tādējādi tas augstu kotējās seno spēkratu kolekcionāru aprindās. Pavisam līdz 1972.gada septembrim saražoja 11309 eksemplārus. CITROËN – 11B, Francija, 1951. Citroën Traction Avant bija pirmais masveidā ražotais vidējās klases auto ar priekšējo riteņu piedziņu. Konkrētais automobilis piedalījies kino filmā “HOMO NOVUS”.