Valmierā viesojas Vīlandes pašvaldības pārstāvji

Valmieras novada pašvaldībā viesojās delegācija no Valmieras sadraudzības pilsētas Vīlandes pašvaldības Igaunijā. Pieredzes apmaiņā ieradās Vīlandes mērs Madi Timpsons kopā ar pilsētas domes deputātiem, kā arī administrācijas vadītāja, sabiedrisko attiecību speciāliste un koordinatore par palīdzības sniegšanu Ukrainai. 

Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vīlandes pašvaldības pārstāvjus iepazīstināja ar paveikto Valmieras novadā kopš iepriekšējās tikšanās, lielākajiem uzņēmumiem novada teritorijā, kā arī pakalpojumiem, ko pašvaldība nodrošina iedzīvotājiem. 

Zanda Lapsa, Valmieras novada pašvaldības Attīstības pārvaldes Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas vadītāja, kaimiņvalsts pārstāvjus iepazīstināja ar jau iesāktajiem būvniecības projektiem un plānotajām Valmieras novada attīstības iecerēm.

Abas pilsētas vieno izaicinājumi satiksmes organizēšanā un mobilitātes uzlabošanā.  

Savukārt Liene Jakobsone, Valmieras novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja vietniece kultūrpolitikas jautājumos, Vīlandes kolēģus ieinteresēja ar plašo kultūras pasākumu klāstu Valmieras novadā, tajā skaitā par programmu un iecerēm, kas tapušas startējot konkursā par Eiropas Kultūras galvaspilsētu 2027 titulu. 

Sarunas aizvadītas arī runājot par palīdzības sniegšanu Ukrainai, ko šeit Valmierā koordinē Oksana Kiriļuka, Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore. Kopā ar Vīlandes kolēģiem tika secināts, ka abas pilsētas darījušas neatsveramu darbu palīdzot Ukrainas pašvaldībām šajā grūtajā brīdī, un svarīgi arī tas, ka šī palīdzība ir mērķēta un koordinēta, skaidri zinot, kas ukraiņiem uz doto brīdi ir nepieciešams.

Vīlandes mērs Madi Timpsons stāstīja, ka ciemojoties Valmierā viņa ģimene ir iecienījusi sporta un aktīvās atpūtas parku “Mežs”. Tāpat Madi Timpsons atzina, ka kaimiņvalsts iedzīvotāji  iecienījuši arī citus pakalpojumus un iespējas, ko sniedz Valmieras novads viesiem no Igaunijas.  

Dienas turpinājumā Vīlandes pilsētas viesi devās ekskursijā uz Jāņa Daliņa stadionu un Valmieras attīstības aģentūru. Viesi ar interesi aplūkoja Valmieras pilsētas centra projektu gaitu – Valmieras drāmas teātri, atjaunoto Ziloņu ielu, kā arī kultūrvides centru. Koprades darbnīcā “Dare” rosījās interesantas sarunas par piedāvājumu un iespējām iedzīvotājiem – ģimenēm realizēt savas ieceres, kā arī jaunajiem uzņēmējiem izmantot telpas. Savukārt televīzijas kanāla “RETV” tikšanās laikā tika demonstrēts video materiāls par Vīlandes pilsētu, kas plašākai publikai tiks rādīts 15. novembrī.