Valmierā viesojās Ukrainas vēstnieks Anatolijs Kucevols

Valmierā viesojās Ukrainas vēstnieks Anatolijs Kucevols

Apritot tikai vienai nedēļai pēc savas pirmās īsās viesošanās Valmierā, kad Valmieras novada pašvaldības Centrālās administrācijas ēkā tika svinīgi atklāta Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecība Latvijas Republikā, 18. augustā Valmierā apmeklēja Ukrainas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Anatolijs Kucevols.

Šoreiz vēstnieks viesojās Vidzemes Augstskolā, kur piedalījās Starptautiskās nedēļas ietvaros notikušajā paneļdiskusijā “Augstskolu loma sociālajā noturībā un transformācijas pārmaiņās pastāvīgās nenoteiktības laikos” kopā ar Ukrainas augstākās izglītības iestāžu pārstāvjiem.

Valmieras novada pašvaldībā vēstnieks tikās ar ģimenēm no Ukrainas, kuras dzīvo Valmieras novadā, lai uzzinātu, kā viņa tautieši ir iejutušies pagaidu mītnes zemē. Vēstnieks interesējās par dzīves apstākļiem, nodarbinātības un brīvā laika pavadīšanas iespējām, kā arī pārrunāja ieceri par bērnu vasaras nometnes organizēšanu Valmieras novadā.

Tikšanās laikā vēstnieks uzdāvināja ģimenēm ukraiņu grāmatas bērniem, kas tika nodrukātas Latvijā Ukrainas pirmās lēdijas Olenas Zelenskas iniciatīvas “Grāmatas bez robežām” ietvaros.

Anatolijs Kucevols tikšanās laikā ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku pārrunāja vēstniecības un pašvaldības sadarbību palīdzības sniegšanā ukraiņiem, tostarp uz laiku izmitinātajām personām no Ukrainas, kuras atrodas Valmierā.

Valmieras mērs tikšanās laikā iepazīstināja Anatoliju Kucevolu ar sporta objektiem pilsētā –Jāņa Daliņa stadionu un Valmieras Olimpisko centru. Tika pārrunāta iespēja Valmierā ierasties uz treniņnometnēm Ukrainas sportistiem.