Valmierā viesojās Ukrainas pilsētas Červonogradas delegācija

Valmierā viesojās Ukrainas pilsētas Červonogradas delegācija

Piektdien, 20. janvārī, norisinājās Ukrainas pilsētas Červonogradas pārstāvju vizīte Valmierā ar mērķi izzināt Valmieras novada pašvaldības pieredzi investīciju piesaistes, infrastruktūras attīstības, izglītības un sporta, komunālās saimniecības, sabiedriskās kārtības un drošības jautājumu risināšanā, iepazīties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbu, kā arī pateikties par Valmieras novada sniegto palīdzību Červonogradai.

Černovogradas delegācija – Volodimirs Kovals, mēra vietnieks padomes izpildinstitūcijas jautājumos, Oleksijs Skrebinets, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta 4. vienības pārstāvis un Romāns Kis, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta 4. vienības pārstāvis – apmeklēja VUGD Valmieras daļu un VUGD Vidzemes reģiona zvanu centru Cēsīs. Ukraiņu viesus vizītes laikā pavadīja Jānis Skrastiņš, Saeimas deputāts, bijušais VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris un Dzintars Robulis, Matīšu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas priekšnieks, kurš jau no 2022. gada pavasara organizē palīdzības kravu nosūtīšanu Červonogradai.

Červonogradas pārstāvji arī iepazinās ar Valmieras novada Pašvaldības policijas darbu, viesojoties Operatīvās informācijas centrā, apmeklēja Jāņa Daliņa stadionu un Valmieras Olimpisko centru, Valmieras Rūpniecības un eksporta parku, un iepazinās ar SIA “Valmieras Namsaimnieks” pieredzi īres namu izveidē.

Vizītes oficiālās daļas noslēgumā ar ukraiņu delegāciju tikās Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs un viņa vietnieks Ričards Gailums, Oksana Kiriļuka, Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore, kā arī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāvji – Dimitrijs Kohanovs, Kārtības policijas biroja priekšnieks un Jānis Goba, Rietumvidzemes iecirkņa priekšnieks.

Volodimirs Kovals: “Mūsu draudzība ar Valmieras novadu sākās, pateicoties Dzintaram Robulim, kurš ļoti neatlaidīgi un mērķtiecīgi jau kopš kara sākuma organizēja palīdzības kravu nosūtīšanu uz Červonogradu. Esam atbraukuši, lai pateiktos par jūsu lielo palīdzību gan mūsu ugunsdzēsējiem, gan iedzīvotājiem. Mums šajā grūtajā laikā ir svarīgs ne tikai materiālais atbalsts, bet ar drauga pleca sajūta.”

Mēra vietnieks informēja, ka pēdējā palīdzības kravā nosūtītais AS “Valmieras stikla šķiedra” dāvinātais jaudīgais elektrības ģenerators jau tiek izmantots ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas darbības nodrošināšanai pilsētā. Taču kara laika ikdiena nav vienīgais, par ko domā Červonogradas pašvaldība. Ļoti būtiski ir jau tagad plānot pilsētas infrastruktūras atjaunošanu un attīstību turpmākajās desmitgadēs. Ukraiņu delegācijas pārstāvji augstu novērtēja Latvijas un Valmieras sasniegumus kopš valsts neatkarības atjaunošanas un pauda vēlmi apgūt mūsu pieredzi.

Jānis Baiks Valmieras novada iedzīvotāju vārdā pauda stingru atbalstu Ukrainas tautai cīņā ar iebrucējiem. Apliecinājums tam ir daudzās palīdzības kravas Ukrainai, ko sarūpējuši novada iedzīvotāji, uzņēmumi un pašvaldība. “Šim karam ir jābeidzas pēc iespējas ātrāk ar Ukrainas uzvaru. Mēs darīsim visu, kas ir mūsu spēkos, lai to veicinātu, gan nosūtot palīdzību, gan uzņemot bēgļus, gan daloties ar savu pieredzi, lai Ukraina tiktu ātrāk atjaunota un kļūtu par pilntiesīgu Eiropas Savienības dalībvalsti.”

Viesošanos Latvijā Červonogradas pārstāvji noslēdza, tiekoties ar saviem labvēļiem un draugiem – Matīšu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandu.