Valmierā viesojas Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs

Šodien, 3. novembrī, reģionālajā vizītē Valmierā viesojās Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs

Šodien, 3. novembrī, reģionālajā vizītē Valmierā viesojās Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs. Valmieras novada pašvaldībā viņš tikās ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku un Valmieras novada Kapitāla pārvaldības un uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāju Sandi Svarinski, lai pārrunātu aktualitātes un izmaiņas Valmieras novadā pēc administratīvi teritoriālās reformas. 

Pārrunātas uzņēmējdarbības aktualitātes un reģionālās attīstības izaicinājumi pašvaldības darbā. Tikšanās laikā J. Baiks viesi iepazīstināja ar jaunatklāto ekspozīciju “de Woldemer” Valmieras pilī, pastāstot gan par projekta īstenošanas procesu, gan aicinot izmēģināt ekspozīcijas interaktivitāti. J. Baiks pastāstīja par lielākajiem jau īstenotajiem, kā arī izstrādes procesā esošajiem un plānotajiem projektiem Valmieras novadā. 

Vizītes laikā O. Burovs tikās ar Valmieras Drāmas teātra direktori Evitu Ašeradenu, apmeklēja Valmieras teātra ēku, kur šobrīd aktīvi norit pārbūves darbi, kā arī apskatīja teātra pagaidu mājvietu laikmetīgās mākslas telpā “Kurtuve”. 

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs O. Burovs atzinīgi novērtēja redzēto un dzirdēto: “Man ir patiess prieks par to, kā attīstās Valmieras novads, mums Latvijā ir daudz lepošanās vērtā! Mēs redzam, kā attīstās ražošana Valmierā – šeit ir darbs iedzīvotājiem, un mēs redzam, ar kādu degsmi šeit atjauno kultūrvēsturiskos objektus. Ja mēs runājam par muzeju, kurš tikai pirms dažiem mēnešiem ir nodots ekspluatācijā, uzskatu, ka šis ir viens no labākajiem interaktīvajiem muzejiem Latvijā un Baltijā.” un vēsturiskā satura ziņā varu droši teikt, ka arī viens no labākajiem visā Baltijā un ir salīdzināms ar Igaunijas Nacionālo muzeju netālu no Tartu.”