Valmierā viesojas sadraudzības pilsētas Halles delegācija

Valmierā viesojas sadraudzības pilsētas Halle delegācija

Ar siltu uzņemšanu Valmierā sagaidīti viesi no sadraudzības pilsētas Halles (Vestfālene, Vācija), ar ko jūnijā tika parakstīts turpmākās sadarbības līgums, atzīmējot desmit gadu sadraudzību.

Halle ir Giterslo apriņķa ziemeļu daļas pārvaldes, izglītības, sporta un kultūras centrs, un ar tās atbalstu gan īstenoti attīstības projekti, gan stiprināta sajūta un ticība demokrātiskai, neatkarīgai Latvijas valsts pastāvēšanai, atbalstu saņemot un sadarbību stiprinot jau no 1990. gadu sākuma.

Tikšanās laikā Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks iepazīstināja ar Valmieras infrastruktūru un tās pieejamību, stāstīja par projektiem, kas īstenoti un kas vēl tikai top, runāja par izaicinājumu Valmierā – dzīvojamās platības trūkumu. Tāpat arī vienisprātis ar vācu viesiem bija par to, ka ir nepieciešams turpināt atbalstīt ukraiņu tautu, lai mūsu bērni un mazbērni spētu dzīvot drošā vietā, kur valda miers, dzīvesprieks un kur netiek izpostītas ģimenes.

Pirmajā vizītes dienā vācu delegācijas viesi apskatīja Valmieru un iepazina tās vēsturi kopā ar Lieni Rokpelni, Valmieras muzeja vēstures nodaļas vadītāju. Interese tika izrādīta arī par sporta nozari Valmierā, kā vienu no apskates vietām ieplānojot atjaunoto Jāņa Daliņa stadionu un jauno vieglatlētikas manēžu. Savukārt 22. jūlijā, piedaloties Valmieras 739. dzimšanas dienas svinībās,  viesi dosies pilsētas svētku gājienā un apmeklēs citas svētku norises.

23. jūlijā Valmieras sadraudzības pilsētas Halles stends būs apskatāms arī pilsētas svētku tirdziņā pie jaunatnes centra Vinda, Rīgas ielā 42, ko laipni aicināti apmeklēt visi interesenti no plkst. 9.00 līdz 15.00.