Valmierā viesojas Pērnavas pašvaldības delegācija

Pērnava

30. aprīlī Valmierā pieredzes apmaiņā viesojās Pērnavas pašvaldības delegācija. Uzmanības centrā bija jautājumi par industriālo teritoriju attīstību, realizēto daudzdzīvokļu dzīvojamo īres namu pilotprojektu un pašvaldības nākotnes iecerēm, risinot abām pilsētām aktuālos izaicinājumus iedzīvotāju piesaistei un uzņēmējdarbības veicināšanai.  Ar moto “labāk vienu reizi redzēt, nekā vairākas reizes dzirdēt” viesi Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Jāņa Baika vadībā īsi iepazinās ar jauno ekspozīciju “de Woldemer” un Valmieras teātra pārbūvi un tālāk devās Valmieras ekskursijā ar autobusu: Dienvidu maģistrāle, Valmieras Rūpniecības un eksporta parks, industriālā teritorija Cempu ielā, Valmieras Industriālā parka teritorija, Rietumu maģistrāle, topošā šķeldas katlumāja, sporta infrastruktūra Čempionu ielā, dienesta viesnīca “Auseklis”, īres nami, Sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs”, laikmetīgās mākslas telpa “Kurtuve” un Valmiermuižas alus darītava. Abu pilsētu pārstāvji atzina, ka Valmierai un Pērnavai ir daudz kopīgā, tāpēc sadarbība noteikti jāattīsta un jāstiprina arī citās pašvaldību kompetences jomās.

Viesus aicinājām apmeklēt Valmieru arī brīvajā laikā, lai mierīgi izstaigātu jauno ekspozīciju “de Woldemer”, kas pieejama arī igauņu valodā, Jāņa Daliņa stadionu, kā arī apmeklētu pasākumu bagātīgo sezonu visā novada teritorijā!