Valmierā viesojās labklājības ministre Evika Siliņa

Valmierā viesojās labklājības ministre Evika Siliņa

Piektdien, 19. maijā, Valmieru darba vizītē apmeklēja labklājības ministre Evika Siliņa, ministres biroja vadītāja Madara Černauska, ministres padomniece juridiskajos jautājumos Dace Kļaviņa, ministres ārštata padomniece bērnu tiesību politikas jautājumos Līga Āboliņa un ministres padomniece stratēģiskās komunikācijas jautājumos Ilze Čikule.

Vizītes sākumā Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks viesiem prezentēja Valmieras novada aktualitātes pēc administratīvi teritoriālās reformas, kopīgi tika pārrunāti sociālās un veselības aprūpes jomas izaicinājumi reģionā, kā arī apspriesti aktuālie jautājumi un deinstitucionalizācijas procesa īstenošana Valmieras novadā – infrastruktūras izveide un sociālo pakalpojumu nodrošināšana Valmierā, Rūjienā, Mazsalacā, Naukšēnos un Vaidavā.

Dienas turpinājumā ministre viesojās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Valmieras klientu apkalpošanas centrā un Nodarbinātības valsts aģentūras Valmieras filiālē. Savukārt iepazīstot sociālo pakalpojumu un palīdzības nodrošināšanu, sociālo pakalpojumu centra “Vanags” vadītāja Inga Brente–Mieze ministrijas pārstāvjiem pastāstīja par grupu dzīvokļu un naktspatversmes darbību, bet pēc tam tika apmeklēts pansionāts “Valmiera”, kur viesi atzinīgi novērtēja pansionāta mājīgo atmosfēru.

Ministre darba vizītes laikā Valmierā apmeklēja arī būvniecības stadijā esošo daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru. Tur tiks nodrošināti pakalpojumi divām mērķgrupām – dienas aprūpes centrs un specializētās darbnīcas pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem un dienas centrs un sociālā rehabilitācija bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Vizītes izskaņā labklājības ministre viesojās Valmieras SOS Bērnu ciematā, kur iepazinās ar vienu no ciemata ģimenēm, kā arī kopā ar ciemata vadītāju Anitu Vaivodi pārrunāja aktuālos problēmjautājumus SOS Bērnu ciematu darbībā.

Labklājības ministri Eviku Siliņu vizītes laikā pavadīja Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, un Kaija Muceniece, Valmieras novada Sociālo lietu pārvaldes vadītāja.