Valmierā viesojas Halles ģimnāzijas kora un orķestra dalībnieki

Valmierā viesojas Halles ģimnāzijas kora un orķestra dalībnieki

Priecājamies Valmierā 5. un 6. jūnijā uzņemt Halles ģimnāzijas (Vestfālene, Gīterslo apriņķis, Vācija) kora un orķestra dalībniekus.

Šodien, 5. jūnijā, jauniešiem plašāk par Valmieras novadu pastāstīja Ričards Gailums, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības, sadarbības un sociālajos jautājumos. Pēc tam sākās mēģinājumi, gatavojoties sadraudzības koncertam kopā ar pūtēju orķestri “Signāls” 6. jūnijā plkst. 19.00 Dzirnavu ezeriņa promenādē. Uz koncertu aicināts ikviens interesents! Pēc mēģinājumiem skolēni dosies apskatīt Valmieru, savukārt vakarā apmeklēs tautas deju lielkoncertu “Dejojot klausījos, ko stāstīja Meža māte” Valmieras estrādē.

Rīt, 6. jūnijā, arī norisināsies mēģinājumi, lai jau vakarā klātesošos priecētu ar pasaules hitiem, mūziklu un kino mūziku, kā arī latviešu komponistu skaņdarbiem. Koncertā piedalīsies Halles ģimnāzijas jauniešu koris un orķestris (diriģenti Ulrike Gronewold, Kerstin Kunze) un Valmieras Kultūras centra pūtēju orķestris “Signāls” (diriģents Gvido Brenčevs).

Lietus gadījumā koncerts notiks Valmieras Kultūras centrā. Ieeja bez maksas.

Sadrauzība starp Valmieru, Halli un Gīterslo apriņķi uzsākta pirms vairāk nekā 30 gadiem un ir nozīmīga kā Valmierai, tā Valmieras novadam.