Valmierā viesojās Gruzijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Irakli Kurašvili

Valmierā viesojās Gruzijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Irakli Kurašvili

Ceturtdien, 6. jūlijā, Valmieras novada pašvaldība viesos uzņēma Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Irakli Kurašvili (H.E. Mr Irakli Kurashvili) un viņa padomnieku Mikelu Sulaberidzi (Mikheil Sulaberidze).

Vizītes ievadā vēstnieks ar padomnieku tikās ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, viņa vietniekiem Ričardu Gailumu, Gunti Gladkinu un pašvaldības izpilddirektora vietnieku teritoriālo apvienību jautājumos – Rūjienas apvienības pārvaldes vadītāju Ivo Virsi. Vēstnieks uzzināja par Valmieras novadu un tā uzņēmējiem, kā arī iepazinās ar aktualitātēm izglītības, kultūras, sporta u.c. jomās.

Vizītes laikā ar vēstnieku un viņa padomnieku pārrunātas arī Rūjienas sadraudzības saites ar Terjolas pilsētu Gruzijā un iespējas to stiprināt. Vizītes laikā vienojās, ka jāplāno sadraudzības pilsētas delegācijas dalība Rūjienas pilsētas svētkos, kas norisināsies augusta sākumā.

Vizītes laikā iepazīta arī Vidzemes Augstskola – studiju iespējas, sasniegumi zinātnē un pētniecībā. Gruzija ir viena no pirmajām valstīm, ar kuras izglītības iestādēm Vidzemes Augstskolai izveidojusies ilggadēja sadarbība un šogad pirmo reizi augstskolu absolvēja arī divi studenti no Gruzijas, iegūstot izglītības diplomu divās izglītības iestādēs vienlaikus (Latvijā un Gruzijā). Ar vienu no absolventēm bija iespēja tikties arī klātienē un uzzināt par pieredzi, studējot Valmierā.

Vizītes laikā ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā viesojās arī Valmieras muzejā, iepazina Valmieras pils teritoriju un ielūkojās topošajā ekspozīcijā “de Woldemer”. Apmeklēts arī Jāņa Daliņa stadions un Valmieras Olimpiskajā centrs, kur vēstnieks iepazinās ar daudzveidīgo sporta iespēju piedāvājumu bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem kā amatieru, tā profesionālajā sportā, kā arī iespējām organizēt plaša mēroga sacensības un treniņnometnes.