Valmierā viesojas ekonomikas ministrs Viktors Valainis

Piektdien, 20. oktobrī Valmierā savā pirmajā reģionālajā vizītē viesojās ekonomikas ministrs Viktors Valainis, parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis, ministra padomnieks ekonomikas jautājumos Artūrs Zandersons, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja.

Piektdien, 20. oktobrī Valmierā savā pirmajā reģionālajā vizītē viesojās ekonomikas ministrs Viktors Valainis, parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis, ministra padomnieks ekonomikas jautājumos Artūrs Zandersons, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja.

Ministrs tikās ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, Valmieras novada pašvaldības izpilddirektora vietnieku, Kapitāla pārvaldības un uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāju Sandi Svarinski un Valmieras pārstāvniecības vadītāju Rīgā, domes priekšsēdētāja padomnieci Ilonu Kalniņu. Ar Valmieras novada uzņēmējdarbības aktualitātēm, industriālo teritoriju attīstību, paveiktajiem darbiem un nākotnes plāniem viesus iepazīstināja Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs J. Baiks.

 Valmieras novada ekonomiskās attīstības viens no būtiskākajiem aspektiem ir dzīvojamā fonda atjaunošana. SIA “Valmieras Namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Andris Kabraks iepazīstināja ar “Zemas īres maksas mājokļu projektu 2023”, tā struktūru, izmaksām un izaicinājumiem. Kopā ar Ekonomikas ministrijas pārstāvjiem  diskutēts par publiskās infrastruktūras attīstību uzņēmējdarbības veicināšanai gan saistībā ar industriālajām teritorijām, gan reģionālo un uzņēmējdarbības politiku. Tāpat apspriesta arī dažādu investīciju piesaiste un jau pieejamo atbalsta instrumentu efektivitāte. 

 Vizītes laikā ministrs apmeklēja un iepazinās ar AS “Valmieras stikla šķiedra” darbību, diskutēja par darba spēka piesaistes aktualitātēm un kopīgi meklēja risinājumus dažādiem izaicinājumiem. Viena no ministra apmeklētajām vietām bija arī Valmieras industriālā parka – Rūpniecības un eksporta parka teritorija, to apmeklējuma laikā tika ieskicēti nākotnes plāni  teritoriju, Valmieras un Latvijas uzņēmējdarbības attīstībai. Savukārt, tiekoties ar SIA “Bono” pārstāvjiem, ministrs varēja plašāk iepazīties ar mežizstrādes un kokmateriālu uzņēmuma darbības virzieniem.

Dienas noslēgumā ministrs tikās arī ar citiem Valmieras novada lauksaimniekiem, zemniekiem un uzņēmējiem, lai pārrunātu aktuālos jautājumus, novitātes nozarē, kā arī veidotu ilgstspējīgu sadarbību un vienotu skatījumu par nozares attīstību reģionā.