Valmierā viesojas Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde

Piektdien, 3. februārī, Valmieru darba vizītē apmeklēja Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde un Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas ministra padomnieks komunikācijas jautājumos Mārtiņš Drēģeris.

Piektdien, 3. februārī, Valmieru darba vizītē apmeklēja Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde un Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas ministra padomnieks komunikācijas jautājumos Mārtiņš Drēģeris.

Viesi iepazīstināti ar Valmieras novada attīstību, tostarp kultūras nozarē, pēc administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas. Pārrunāta Dinamiskās pilsētas attīstības vīzija, kas sākta, Valmieras novadam kandidējot Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulam. Divu gadu laikā tika izstrādāta augstvērtīga Valmieras pilsētas un novada kultūras attīstības stratēģijas matrica. Jāpiemin, ka izstrādē piedalījās vairāk nekā 500 iedzīvotāju, vairāk nekā 200 partnerorganizāciju 49 valstīs, desmit Eiropas kultūras galvaspilsētas un piecas kandidātpilsētas. Tāpat arī pārrunātas iespējas Valmieras novadam iesaistīties “Jaunais Eiropas Bauhaus” iniciatīvā, tādējādi veicinot un stiprinot starpnozaru attīstību. Šī vides, ekonomikas un kultūras iniciatīva savieno dizainu, ilgtspējību, pieejamību un investīcijas, lai sasniegtu Eiropas zaļā kursa mērķus. Dace Melbārde informēja par kultūras nozares un starpnozaru sadarbības iespējām un tendencēm Eiropas Savienībā, tostarp par potenciālajām atbalsta iespējām pašvaldībām.

“Daces Melbārdes vizīte ir nozīmīga Valmierai, domājot gan par “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” pēctecības programmas “Dinamiskā pilsēta” īstenošanu, gan no tās izrietošo novada kultūras stratēģiju. Procesi kultūrā turpinās profesionālā, augstā līmenī gan starpnozaru sadarbībā, kur uzskatāms piemērs ir “Kurtuve” un Valmieras Drāmas teātris, gan īstenojot turpmākās programmas norises gada garumā,” stāsta Valmieras novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja vietniece kultūrpolitikas jautājumos Liene Jakobsone. Mērķis ir veicināt pilsētas un novada kultūras atpazīstamību, ļaujot apzināties un aicinot atklāt vietu unikālo, lokālo kultūras potenciālu. Prioritātes ir topošās laikmetīgās mākslas telpas “Kurtuve” izveide par starptautiska mēroga laikmetīgās kultūras un starpdisciplināru norišu vietu; multimediju virziena attīstība novadā (jau no 27. februāra līdz 5. martam Valmierā norisināsies pirmais starptautiskais multimediju festivāls); kopienu stiprināšana un sadarbības veicināšana, aicinot vietējās kopienas iesaistīties savas dzīvesvietas attīstībā.

Dace Melbārde tikās ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, Valmieras galveno arhitekti Zandu Lapsu, Kultūras pārvaldes vadītāju Tomu Upneru, Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieci kultūrpolitikas jautājumos Lieni Jakobsoni, “Valmiera 2027” mākslinieciskās programmas vadītāju Reini Suhanovu, biedrības “Valmieras Attīstības aģentūra” valdes priekšsēdētāju Ilzi Eglāju, Valmieras pārstāvniecības Rīgā vadītāju Ilonu Kalniņu un Valmieras koprades darbnīcas “Dare” vadītāju Undu Blaumani.

Viesi Valmieras vēsturiskajā centrā apmeklēja topošo Valmieras pils kultūrvides centru, kur jau drīz atklās jaunu ekspozīciju “de Woldemer” – skatāmi, lasāmi, klausāmi un taustāmi stāsti par Valmieras vēsturi. Iepazina Valmieras Drāmas teātra pagaidu mājvietu – topošo laikmetīgās mākslas telpu “Kurtuve”. Tāpat arī uzzināja par iespējām ikvienam iedzīvotājam Valmieras koprades darbnīcā “Dare”.

FOTOGALERIJA