Valmierā uzsāks ielu horizontālo marķējumu apzīmējumu atjaunošanu

Sākot no 16. maija Valmierā uzsāks ielu horizontālo marķējumu atjaunošanas darbus. Dažādām marķējuma ieklāšanas tehnoloģijām ir atšķirīgs garantijas laiks, tādēļ periodiski ir nepieciešama marķējumu atjaunošana visā Valmieras pilsētas teritorijā.

Atbildot uz iedzīvotāju jautājumiem, plānots daļēji atjaunot arī izdzisušo horizontālo marķējumu velojoslai Cēsu ielā sākot no Dzelzs tilta ceļa posma krustojuma ar Cēsu ielu līdz krustojumam ar Kauguru ielu.

Atbilstoši darba uzdevumam līgumā paredzētos ielu horizontālā marķējuma atjaunošanas darbus ir paredzēts pabeigt pakāpeniski līdz jūlija sākumam, kā arī pēc nepieciešamības turpināt visu sezonu. 

Ņemot vērā asfaltbetona seguma nolietojumu, ieklājamā horizontālā marķējuma veidu, plānotos ielu pārbūves darbus, kā arī darbu izmaksas, tiek izmantotas trīs veidu tehnoloģijas marķējuma ieklāšanai: ieklāšana ar krāsu, ar termoplastu mehanizēti un auksto plastiku.

Valmierā turpinās arī kopš aprīļa uzsāktā asfalta bojājumu novēršana – bedrīšu lāpīšana. To plānots pabeigt līdz jūnija vidum. Uzsākot bedrīšu lāpīšanu, pašvaldība apsekoja ielu posmus, tika sastādīts bedrīšu remonta grafiks. Bedrītes plānots remontēt arī ielās ar divkārtu virsmas apstrādi. Saskaņā ar noslēgto līgumu ielas seguma bedrīšu remontu veic SIA “Imberteh”.