Valmiera uzņem Latvijas čempionātu peldēšanā

Latvijas čempionāts 25m peldbaseinā

No 20. līdz 22. jūnijam Valmieras Olimpiskajā centrā norisinās Latvijas čempionāts 25m peldbaseinā, kurā līdzās vairumam pašmāju labāko atlētu startēs arī viesi no Igaunijas, Lietuvas un Gruzijas.

Valmierā, kas jau tradicionāli uzņem Latvijas čempionātu 25m peldbaseinā, šovasar pulcēsies teju 300 sportistu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Gruzijas. Lai gan vairums Latvijas vadošo sportistu šajā čempionātā nepiedalīsies, jo startē paralēli notiekošajā Eiropas čempionātā vai Ievas Maļukas gadījumā – gatavojas Parīzes olimpiskajām spēlēm, sacensībās noteikti neizpaliks augstvērtīgi rezultāti un mūsu labākajiem junioriem tās būs svarīgas kontrolsacensības pirms jūlija sākumā ieplānotā Eiropas junioru čempionāta.

Valmieras peldbaseina zilajos celiņos redzēsim gan mūsu rekordistu Nikolasu Deičmanu un pārējos junioru izlases sastāvā iekļautos sportistus, gan arī Eiropas čempionāta dalībniekus – Redu Rulli, Matīsu Kaktiņu, Jegoru Mihailovu un Staņislavu Šakelu, kuri Valmierā ir nupat kā atgriezušies no Serbijas.

Trīs dienu garumā sportisti, startējot priekšsacīkstēs un finālos, cīnīsies par Latvijas čempionu titulu 32 individuālajās disciplīnās, kā arī septiņās stafešu disciplīnās.

Čempionāts Valmieras peldbaseinā sākās 20. jūnija rītā plkst. 10.00 ar priekšsacīkstēm 50m br./st., 100m brasā, 200m uz muguras, 100m tauriņstilā, 400m brīvajā stilā un 100m kompleksā. Savukārt čempionāta pirmās dienas vakara programmā plkst. 17.00 tika sadalīti pirmie čempionāta medaļu komplekti šajās disciplīnās.

Arī turpmākajās divās dienās, 21. un 22. jūnijā, čempionāta dalībnieki startēs pēc tās pašas sistēmas – no rīta cīnoties par vietu labāko astotniekā, bet vakarpusē jau par čempionāta medaļām.

Vienlaikus trešo gadu pēc kārtas Latvijas čempionāta programmā ir iekļauts arī būtisks jauninājums – sacensību otrās dienas finālsesijas ievadā uz starta blokiem kāps jaunie peldētāji, kas iepriekš, startējot savos reģionos, uzrādījuši labākos rezultātus 200m distancēs un kvalificējušies MT3 grupu vecuma sacensību finālam. Vecuma grupā 9-10 gadi jaunajiem peldētājiem būs jāpeld 200m brīvā stila distance, tai skaitā 50m uz muguras, bet 11 un 12 gadus sasniegušie dalībnieki sacentīsies 200m kompleksajā peldējumā.

MT3 grupu sacensību finālistu saraksts

Sacensību atklāšanas laikā tiks sveikti jaunie Latvijas sporta meistari:

  • Veronika Ovsiannikova (tr. J. Perminova)
  • Kirils Pozņaks (tr. M. Otroško)
  • Andrejs Šahmanovs (tr. R. Makarovs)
  • Vladislavs Maksimčuks (tr. S. Iļjins)

LPF aicina ikvienu interesentu vērot sacensības tiešraidē. Sacensību translācija būs pieejama TV kanālā TV4, kā arī LPF mājaslapā swimming.lv. Tiešraides sākums ceturtdien un piektdien pl. 10:00 (priekšsacīkstes) un 17:00 (fināli), bet sestdien – stundu agrāk.

Sacensību starta protokoli un rezultāti ir pieejami LPF mājaslapā un swimrankings.net datubāzē.

Latvijas čempionāts 25m peldbaseinā tiek rīkots sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību un Valmieras Olimpisko centru.