Valmierā “uzlauzts” seifs ar 2000 eiro: pareizo kombināciju pasaka priekšā četrgadīgais Justs

Sestdien, 28.augustā, iepretim Valmieras Kultūras centram norisinājās SuperHits EHR un Primero Vislatvijas pozitīvisma kampaņa “Atver SuperHits seifu!”. Tās laikā norisinājās arī stingrākās latiņas, ilgākā skūpsta konkurss, kā arī sacīkstes Primero rallija video simulatorā. Valmierieši tika iedrošināti aizmirst par ikdienas steigu un ļauties atpūtai, atgādinot par tās nozīmi mūsu dzīvē. Vislatvijas pozitīvisma kampaņas galvenais mērķis ir mudināt cilvēkus vairāk atpūsties.

Kampaņas laikā Valmierā ikvienam klātesošajam, uzminot astoņu ciparu kombināciju, bija iespēja uzlauzt seifu ar 2000 eiro. Laimīgā roka izrādījās valmierietim Jānim, kurš uz pozitīvisma kampaņu bija ieradies kopā ar meitu Annu (2) un dēlu Justu (4). Tieši dēls tētim pateica priekšā pareizo seifa koda noslēdzošo ciparu 1. “Latvijā tuvojas Tēva diena, un mūsu ģimenē tie ir nozīmīgi svētki. Izskatās, ka šogad tā būs Supertēva diena! Lai arī laimests ir nejaušs un nekā īpaši seifa uzlaušanai nebiju gatavojies, ieķertos eiro viennozīmīgi iztērēsim bērnu vajadzībām un nelielām ģimenes svinībām. Sveicieni visiem gaidāmajos tēvu svētkos,” priecīgo notikumu komentēja veiksmīgais seifa uzlauzējs Jānis.

Lielu aizrautību valmierieši un pilsētas viesi izrādīja arī kampaņas papildu konkursos, kuros uzvaras laurus plūca cēsnieks Mārtiņš gan uzstādot jaunu SuperHits EHR stingrākās latiņas rekordu ar 5 minūtes un 15 sekundes ilgu un pareizu stāju, gan kopā ar sievu Kristu uzvarot ilgākā skūpsta konkursā. Rūpējoties par jautru atmosfēru, skanēja uzmundrinoša SuperHits EHR mūzika un koda minētājus uzrunāja sabiedrībā iemīļotie radio dīdžeji Valdis Čirksts un Zane Stocka.

Apkopojot socioloģisko pētījumu kompānijas Norstat datus par Latvijas iedzīvotāju atpūtas paradumiem, redzams, ka 44% Vidzemes reģiona iedzīvotājiem, t.sk. valmieriešiem, atpūta ir ļoti nozīmīga, taču lielākā daļa jeb 46% no viņiem atpūtai velta mazāk par divām stundām dienā. Analizējot Norstat izvērstās aptaujas rezultātus, secināts 51% Latvijas iedzīvotāju dienā atpūtai velta mazāk par divām stundām, 13% no tiem atpūšas mazāk par vienu stundu. Vēl 36% respondenti norādījuši, ka atpūtai velta 2 līdz 4 stundas, bet 13% – vairāk par 4 stundām. Tāpat pētījums atspoguļo, ka vīrieši atpūtai velta vairāk laika, nekā sievietes, piemēram, vairāk par 4 stundām dienā atpūšas 16% vīriešu un 10% sieviešu.

Pētījums liecina, ka visvairāk laika atpūtai velta rīdzinieki – vairāk par 4 stundām dienā atpūšas 15% rīdzinieku un vidzemnieku, kamēr Zemgalē to dara tikai 11% respondentu, bet Kurzemē – 13% un Pierīgā – 10%. Atpūtai mazāk par stundu dienā velta 21% respondentu no Latgales, kam seko kurzemnieki un vidzemnieki – 14%, Zemgales reģionā – 13%, Pierīgā – 12% un rīdzinieki – 9%. No visiem iespējamajiem atpūtas veidiem Vidzemes reģionā dzīvojošie par vislabāko ir atzinuši ceļošanu – 65% aptaujāto uzskata, ka tas ir ļoti labs veids kā relaksēties un atgūt spēkus. Turpretim grāmatu lasīšana, mūzikas klausīšanās un filmu skatīšanās ierindojas kā otrais labākais veids, kā atgūties no ikdienas steigas.

Mudinot Latvijas iedzīvotājus aizdomāties par atpūtas nozīmi ikdienā, SuperHits EHR ar Primero atbalstu ir uzsācis Vislatvijas pozitīvisma kampaņu “Atver SuperHits seifu!”, aicinot atpūsties kopā ar tuviniekiem un draugiem. “Apzinoties lieliskas atpūtas un relaksācijas nozīmi mūsu dzīvēs, vēlamies sniegt iepriecinājumu mūsu radioklausītājiem neatkarīgi no dzīvesvietas, nodarbošanās vai ģimenes lieluma. Jāatpūšas ir visiem, jo bez tā nav iedomājams jauns darba cēliens. Tāpēc nākam klajā ar sociālu projektu, izklaidējošā formā sniedzot iespēju ikvienam izcīnīt balvu mēnešalgas apmērā,” pasākuma ideju komentē SuperHits EHR zīmola vadītājs Toms Barons Lūķis.

Katru darbadienu SuperHits EHR ēterā izskan viens seifa koda kombinācijas cipars, kopā klausītājiem gūstot iespēju uzzināt pirmos piecus no astoņiem kombinācijas skaitļiem. Sociālās kampaņas laikā, no 14.augusta līdz 2.oktobrim, katru sestdienu kādā no Latvijas pilsētām notiks seifa atvēršana, kurā, pirmajam uzminot atlikušo trīsciparu kombināciju, varēs no seifa izņemt tajā esošos tūkstoš eiro. Seifa neatvēršanas gadījumā esošo summu papildinās vēl tūkstoš eiro. Kopā kampaņas ietvaros Primero nodrošina 9000 eiro. Sestdien, 4.septembrī, Vislatvijas pozitīvisma kampaņa viesosies pie tirdzniecības centra Akropole Rīgā no plkst.12.00 līdz 15.00.

Informāciju sagatavoja:
Ivars Jakovels