Valmierā un Jeru pagastā zemessargi pilnveidos militārās prasmes

Šajā nedēļas nogalē, 12. un 13. martā, Valmierā, militārās bāzes “Kaugurmuiža” apkārtnē,  kā arī 13. martā Valmieras novada Jeru pagastā Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes zemessargi praktiski pilnveidos militārās iemaņas un uzlabos kaujas spējas.

Mācību uzdevumu veikšanai zemessargi nelielās grupās kājām pārvietosies ap militāro bāzi Valmierā, kā arī veiks uzdevumus Jeru pagasta mežos. Uzdevumu izpildes laikā zemessargi lietos mācību munīciju un kaujas imitācijas līdzekļus, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Pēc mācībām izmantotā teritorija nepieciešamības gadījumā tiks sakopta.

Apmācības Zemessardzē pamatā notiek brīvdienās, kad zemessargiem ir iespēja veltīt savu brīvo laiku praktisko aizsardzības iemaņu uzlabošanai un Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanai.

Zemessardze aicina Valmieras iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru pārvietošanos, un ar izpratni izturēties pret notiekošajām mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu. Jautājumu vai neskaidrību gadījumos aicinām zvanīt uz tālruņa numuru 28619184.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes vienībās militārās apmācības process tiek organizēts atbilstoši valstī noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzes vienības ir visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Vairāk nekā 8200 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina praktiski pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai aizsardzības uzdevumus, bet arī palīdz veikt visai Latvijas sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, palīdz dzēst ugunsgrēkus, sniedz atbalstu plūdu radīto seku novēršanā, kā arī nepieciešamības gadījumā atbalsta valsts un pašvaldību institūcijas likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā. 

Lai pievienotos Zemessardzei, kandidātam jāsazinās ar tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi vai personīgi ierodoties savai mācību vai dzīvesvietai tuvākajā vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnēs: www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv.

Foto: A. Stračinskis

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljona

Civilmilitārās sadarbības speciāliste

Lelde Krancmane

Tālr.28619184

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi