Valmierā turpinās veselības veicināšanas aktivitātes iedzīvotājiem

Valmierā turpinās veselības veicināšanas aktivitātes iedzīvotājiem

Projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valmierā” īstenošanai Valmieras novada pašvaldība ir saņēmusi finansējumu dažādu sporta, aktīvās atpūtas un veselības izglītības pasākumu īstenošanai dažādām vecuma grupām – no pirmsskolas vecuma bērniem līdz senioriem. Šī gada janvārī uzsākām peldēšanas, slidošanas un vingrošanas nodarbības, kā arī izglītojošu lekciju ciklu jauniešiem.

Bērniem no 5 līdz 6 gadiem un 1.–3. klašu skolēniem vienu reizi nedēļā skolas mācību programmā notiek vienu mācību stundu gara peldētapmācība (40 minūtes). Nodarbības laikā treneri palīdz apgūt peldēšanas prasmi, uzlabot kustību koordināciju, lokanību un nodrošina aktīvu laika pavadīšanu.

Savukārt, 4. klašu skolēniem vienu reizi nedēļā ir slidošanas nodarbība.

Lai pusaudži apzinātos vecumposma īpatnības pubertātes laikā un spētu adekvāti rīkoties, veidojot savstarpējās attiecības, lekciju ciklā “Tu kļūsti pieaudzis” ar 7.–12. klašu skolēniem tiek pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar personīgās higiēnas ievērošanu. 9.–12. klašu skolēniem notiek lekcijas par kontracepciju. Bet ar 6. un 7. klašu skolēniem speciālisti pārrunā jautājumus, kas ir saistīti ar dzimumnobriešanu un personības attīstību.

Valmierā turpinās divu veidu vingrošanas nodarbības senioriem, kas vecāki par 54 gadiem – Valmieras veselības centra telpās notiek “Mobilitātes akadēmijas”, uz kuru ir iespējams pieteikties reģistratūrā, savukārt, Valmieras peldbaseinā ir atsāktas ūdens vingrošanas nodarbības.

Pasākumu līdzfinansē projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valmierā” ietvaros (Vienošanās Nr. 9.2.4.2/16/I/040). Projekta kopējās izmaksas ir 431 550,00 EUR, tajā skaitā ESF finansējums 366 817,50 EUR, valsts budžeta finansējums 64 732,50 EUR.