Valmiera turpina palīdzēt Ukrainkas pilsētai

Palīdzība Ukrainai

Vakar, 2. novembrī, uz Ukrainkas pilsētu Kijivas apgabalā no Valmieras devās otrā palīdzības krava ar ļoti nepieciešamām lietām. Vidzemes slimnīca kolēģiem Ukrainā ziedoja medicīnisko aprīkojumu: perfuzorus, infūzijas statīvus, ratiņkrēslus, defibrilatoru un elektrokardiogrāfu, kā arī veļu, segas, segu pārvalkus, palagus un citas lietas, kuras šeit vairs nav nepieciešamas, bet ir darba kārtībā un ļoti noderēs Ukrainkas slimnīcai.

Palīdzības kravā tika nosūtīti ar SIA “T.N. Rozalinde” palīdzību sarūpētie portatīvie akumulatoru lādētāji jeb power bankas un lampas, kas būs liels atbalsts, jo pilsētā ir traucēta elektroenerģijas piegāde.

Sirsnīgu artavu palīdzības kravā ievietoja Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” un Valmieras Zaļās skolas bērni, nosūtot Ukrainas aizstāvjiem 173 pašgatavotas ierakumu sveces.

Bērni ar ļoti lielu aizrautību un atbildību gatavoja ierakumu sveces, iepriekš savācot izlietoto sveču atlikumus, lai, tuvojoties ziemai, kaut mazliet sasildītu Ukrainas karotāju rokas un sirdis. Atsaucība bija milzīga, un mēs noteikti neapstāsimies, bet turpināsim sniegt savu palīdzību arī turpmāk!

Pēteris Dūnis, Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” direktora vietnieks administratīvi saimnieciskajā darbā.

Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore Oksana Kiriļuka, kura koordinē palīdzības kravas nonākšanu Ukrainā, ir ļoti pateicīga visiem ziedotājiem.

Neatsverams ieguldījums ir palīdzība Ukrainkas slimnīcai, medicīniskās iekārtas būs ļoti noderīgas. Arī power bankas un spuldzes šobrīd ir ļoti nepieciešamas, lai nodrošinātu gaismu patversmēs, kurās bez gaismas ir psiholoģiski smagi un nekomfortabli uzturēties, kā arī tās noderēs siltuma stacijās, kur iedzīvotājiem būs iespēja uzlādēt mobilos telefonus. Savukārt bērnu gatavotās sveces sildīs kareivjus ierakumos.

Oksana Kiriļuka, Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore.

Palīdzība Ukrainai turpināsies, jau zināms, ka ar nākamo palīdzības kravu tiks nosūtīts ģenerators elektrības nodrošināšanai, kā arī medicīnas darbinieku apģērbi un citas nepieciešamās lietas.

Attēlā (no kreisās) Pēteris Dūnis, Oksana Kiriļuka, Egons Cīrulis