Valmierā top iedzīvotājiem draudzīgas pilsētvides stāsts

Senā Valmieras pasta un telegrāfa ēka Diakonāta ielā 6 Valmierā ir viena no grandiozākajām un monumentālākajām ēkām pilsētā. 30. jūnijā ēkā durvis vērs restorāns “Akustika”.

Lai ēkai piegulošo teritoriju padarītu gājējiem draudzīgu, no 28. jūnija satiksmei slēgs Diakonāta ielas posmu un tajā ierīkos āra terasi. Līdz ar to piegulošajās ielās mainīta satiksmes organizācija, kas izvērtēta un apstiprināta Valmieras pilsētas pašvaldības Satiksmes drošības komisijā. Slēgtajā ielas posmā aizklātas deviņas ceļa zīmes un uzstādīta viena ceļa zīme “Dodiet ceļu”. Autovadītājus aicinām būt uzmanīgiem un sekot ceļa zīmēm.

Valmieras pilsētas pašvaldības būvinženiere Inese Kokenberga informē: “Leona Paegles ielas platums ļauj organizēt satiksmes kustību divos virzienos, kamēr darbosies restorāna āra terase, slēdzot autotransportam Diakonāta ielas posmu gar restorānu. Saglabāta tiks vienvirziena kustība pa Gaujas un Diakonāta ielu. Satiksmes izmaiņas prasīs autovadītāju uzmanību un rūpīgu sekošanu ceļazīmēm. Savukārt pašvaldības speciālistiem tas ļaus izvērtēt, vai iespējama apļveida  kustības slēgšana arī ziemas sezonā.”

Ielas pilsētā prioritāri tiek uztvertas kā tranzīta infrastruktūra, lai pārvietotos no viena punkta uz otru. Šādas pārmaiņas apliecina, ka ielu un zaļo zonu publiskā telpa var kļūt gājējiem draudzīga.

Valmieras pilsētas pašvaldības galvenā arhitekte Zanda Lapsa stāsta: “Šis ir jaunākais piemērs Valmierā, kas ilustrē, kā uzņēmēji sadarbībā ar pašvaldību uzlabo dzīves vidi, uzņēmējam piedaloties mūsdienīgas, drošas, ērtas, mājīgas pilsētvides veidošanā. Mēs priecājamies, ka ar šādām iniciatīvām uzņēmēji veido tādu pilsētvidi, kādā viņi vēlas dzīvot un kādu radīt sabiedrībai. Šādas pārmaiņas ilgtermiņā veicina iedzīvotāju labjūtu, piesaisti un palikšanu pilsētā.”