Valmiera starptautiski dalās ar pieredzi ilgtspējīgas enerģijas ražošanā

30. novembrī no plkst. 10.30 līdz 12.00 Baltijas jūras reģiona valstu pilsētu savienības sarunu vebinārā UBC TALKS par nākotnes tendencēm ilgtspējīgas enerģijas ražošanā ar praksi un piemēriem dalīsies dalībpilsētas Växjö (Zviedrijā), Valmiera (Latvijā) un Turku (Somijā).  

Daudzu Baltijas jūras reģiona valstu pilsētu savienības dalībpilsētu mērķis ir nākamajā desmitgadē sasniegt energosektora oglekļa neitralitātes mērķus, kas iespējams, samazinot fosilās enerģijas patēriņu. Enerģijas efektīvāka izmantošana ir viens no tiešākajiem un rentablākajiem veidiem, kā ietaupīt naudu, samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, radīt darbavietas un apmierināt pieaugošo enerģijas pieprasījumu.

Valmieras pieredzi vebinārā prezentēs Adven Latvia valdes loceklis Māris Kānītis. Ražojot līdz 84% no Valmieras centrālapkurē izmantotās siltumenerģijas, uzņēmums Adven Latvia ir lielākais Valmieras siltumenerģijas ražotājs. Uzņēmums siltumenerģiju iegūst no reģiona mežistrādes blakusproduktiem – šķeldas (90%) un no dabasgāzes (10%), tādējādi samazinot Valmieras siltumnīcefekta gāzu emisijas, nodrošinot neatkarību no dabasgāzes cenu svārstībām un lielāku siltumapgādes tarifu stabilitāti.

Plašāka informācija un pasākuma dienaskārtība pieejama šeit: https://www.ubc-sustainable.net/events/webinar-ubc-talks-about-future-trends-sustainable-energy-production

Reģistrēšanās dalībai vebināram šeit: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_PIN3IkHVSlWXvgDNF17UBA

Foto: https://adven.com/