Valmierā skatāma vēsturiska daudzsēriju filma “Emīlija. Latvijas preses karaliene”

Valmierā, kino “Gaisma” tiks demonstrēta vēsturiska daudzsēriju filma “Emīlija. Latvijas preses karaliene”.

Pirmā un otrā sērija tiks demonstrēta 8.oktobrī plkst.16.00, 11.oktobrī plkst.18.45 un 13.oktobrī plkst.15.30. No 15.oktobra tiks demonstrēta 3. un 4. sērija, no 22. oktobra – 5., 6. un 7. sērija.

Tas ir Latvijas vēsturē bagātākās sievietes un izdevējas Emīlijas Benjamiņas dzīvesstāsts, sākot no 1924. gada, kad viņa nolemj kopā ar vīru Antonu Benjamiņu izdot ilustrēto izdevumu “Atpūta”, kas kļūst par vienu no populārākajiem dzīvesstila izdevumiem Latvijā.

Stāsts par neatkarīgu, modernu un spēcīgu sievieti, kura iekaro savu vietu 30.gadu žurnālistikas un sabiedrības elitē, nodevību un traģisku bojāeju 1941.gadā, it kā sekojot tā laika populārā gaišreģa Finka pareģojumam par Emīlijas dzīvi.

Filmas stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem un reālām personām, bet daži tēli, to raksturi, ainas un notikumi ir izdomāti radošajā procesā, lai atspoguļotu notikumus un radītu filmas dramaturģisko stāstu.

Režisors: Andis Mizišs, Dāvis Sīmanis, Kristīne Želve, Gints Grūbe.

Aktieri: Edgars Ozoliņš, Guna Zariņa, Juris Bartkevičs, Raimonds Celms, Enzo Leonardo Borneo, Sandis Runge, Baiba Broka, Ligita Dēvica, Inga Tropa–Fišere, Uva Segliņa, Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Uldis Anže, Arnolds Osis, Jēkabs Reinis, Gatis Maliks, Dainis Gaidelis.

Filma latviešu valodā.

Informācioju sagatavoja:

Kino “Gaisma”