Valmierā skatāma foto izstāde „Sociālā uzņēmējdarbība Latvijā”

Krāšņā foto izstādē aicina iepazīties ar 10 Latvijas sociālajiem uzņēmumiem un to radītājiem, kuri darbojas dažādās jomās, ikdienā palīdzot risināt sabiedrībā aktuālas problēmas.

Foto izstāde „Sociālā uzņēmējdarbība Latvijā” sniedz iespēju ieskatīties to uzņēmēju stāstos, kuri ikdienā nolēmuši savu darbu un gūto peļņu ieguldīt sabiedrības labā, uzlabojot līdzcilvēku ikdienu. No grupu dzīvokļiem, inovatīvām mācīšanās metodēm līdz maizes terapijai un neredzamās pasaules atklāšanai – ar tik dažādiem jautājumiem strādā sociālie uzņēmumi visā Latvijā.

Izstādi veidojusi Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija kopā ar Luminor banku un Attīstības finanšu institūciju ALTUM. Vasarā izstāde ceļos pa Latvijas pilsētām un novadiem. No 14. jūnija līdz 5. jūlijam izstāde skatāma Vidzemē – tirdzniecības centrā “Valleta”, Rīgas ielā 4, Valmierā.

“Desmit stāstos atklājas daudzveidība gan darbības jomās, gan reģionos, gan sociālo uzņēmumu radītajās pārmaiņās visā Latvijā. Nebija viegli izvēlēties stāstu varoņus, jo ir tik daudzi, kurus izcelt. Ik gadu šo izstādi varēsim papildināt, lai turpinātu stāstīt par to, kā radīt pozitīvas pārmaiņas ilgtermiņā. Tie ir iedvesmas stāsti tam, kā nepaiet garām un savu ikdienas darbu padarīt jēgpilnu, risinot sabiedrībai aktuālas problēmas,” izstādes ideju skaidro Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Regita Zeiļa.

No Vidzemes reģiona izstādē iekļauts sociālais uzņēmums “Visi Var” no Siguldas, kas nodarbina personas ar invaliditāti, viņu tuviniekus un cilvēkus no sociāli mazaizsargātām grupām. Uzņēmuma darbnīcās saražoto pārdod labdarības veikalā, gūtos ienākumus novirzot dažādu labdarības projektu īstenošanā, sociālā atbalsta sniegšanā, kā arī nepieciešamā aprīkojuma iegādei, lai radītu jaunas darba vietas.

“Sociālā uzņēmējdarbība nozīmē ne tikai drosmi pārvērst savu sirdslietu par produktu vai pakalpojumu ar pievienoto vērtību, bet arī pievērst uzmanību sabiedrībā nozīmīgiem un aktuāliem jautājumiem. Lai arī izstāde izgaismo mazu daļu sociālo uzņēmēju stāstu, tā ir unikāls ieskats to cilvēku ikdienā, kuri iegulda savu laiku un zināšanas, lai daudzu ikdiena kļūtu labāka un kvalitatīvāka. Šī izstāde, iespējams, var kļūt par iedvesmu kādam uzņēmējam vai idejas autoram, kas vēl to nav izlolojis līdz galam,” uzsver Luminor bankas vadītāja Latvijā Kerli Vares.

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs: “ALTUM ar sociālajiem uzņēmumiem strādā jau vairāk nekā piecus gadus, un līdz šim Labklājības ministrijas un ALTUM kopīgajā programmā esam atbalstījuši vairāk nekā 200 sociālos uzņēmumus, grantos tiem piešķirot 12 miljonus eiro. Šis atbalsts palīdzējis attīstīt sociālos uzņēmumus visā Latvijā. Jau drīzumā  ALTUM atvērs jauno sociālās uzņēmējdarbības programmu, kurā uz grantu varēs pretendēt gan jauni sociālie uzņēmumi, gan tādi, kas atbalstu izmantojuši arī iepriekš. Esam priecīgi atbalstīt arī šo izstādi, kas ir spilgts un sirsnīgs ieskats ļoti nozīmīgajā darbā, ko visas sabiedrības labā veic sociālie uzņēmumi.”

Izstāde aplūkojama arī digitālā versijā Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas mājas lapā https://sua.lv/izstade/.  

Papildu informācija: Līga Ivanova, , 26464686