Valmierā siltumenerģijas tarifs samazināsies par 9,1%

Valmierā siltumenerģijas tarifs samazināsies par 9,1%

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un padomes sēdē izskatījusi SIA “Valmieras ūdens” pašu noteikto siltumenerģijas tarifu, kā arī siltumenerģijas ražošanas tarifa aprēķinu AS “Valmieras piens”. Abiem komersantiem tarifi būs zemāki.

No 15. marta siltumenerģijas tarifs Valmierā samazināsies par 9,1% un būs 119,29 EUR/MWh bez PVN (ar valsts atbalstu – 93,65 EUR/MWh bez PVN), salīdzinot ar no š.g. 15. februāra spēkā esošo. Tarifa samazinājums saistīts ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu kritumu. SIA “Valmieras ūdens” siltumenerģiju iepērk no trim siltumenerģijas ražotājiem, tostarp AS “Valmieras piens”, kam SPRK apstiprinājusi par 39,5% zemāku siltumenerģijas ražošanas tarifu – 102,71 EUR/MWh bez PVN, pateicoties būtiskam dabasgāzes cenas samazinājumam.

Komersanta tarifā iekļautās iepirktās siltumenerģijas izmaksas veido lielāko daļu no kopējām izmaksām – 90,6%. Lietotāji līdz š.g. 30. aprīlim turpinās saņemt valsts atbalstu, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 EUR/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 93,65 EUR/MWh bez PVN.

Siltumenerģijas tarifiem līdz 150 EUR/MWh valsts kompensē 50% no tarifa, kas pārsniedz noteikto slieksni – 68 EUR/MWh. Savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150 EUR/MWh, valsts kompensē 90%. Ar visiem atbalsta mehānismiem energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājumam SPRK aicina iepazīties Ekonomikas ministrijas tīmekļvietnē.