Valmierā siltumenerģijas tarifi turpina samazināties arī jūnijā

Valmierā siltumenerģijas tarifi turpinās samazināties arī jūnijā

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un izskatījusi SIA “Valmieras ūdens” siltumenerģijas gala tarifu.

“Lai arī apkures sezona ir noslēgusies, māju apsaimniekotāji siltumenerģiju turpina izmantot aukstā ūdens uzsildīšanai, nodrošinot māju iedzīvotājus ar karstā ūdens padevi. Tamdēļ pozitīvi vērtējam siltumenerģijas tarifu samazināšanos arī vasaras mēnešos, ņemot vērā, ka karstā ūdens sagatavošanas maksas aprēķinā piemēro SPRK apstiprinātos siltumenerģijas gala tarifus,” skaidro SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola.

SIA “Valmieras ūdens” siltumenerģijas tarifs

No š.g. 1.jūnija siltumenerģijas tarifs Valmierā būs 88,54 EUR/MWh bez PVN līdzšinējo 90,55 EUR/MWh bez PVN vietā. Tarifa samazinājums saistīts ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu kritumu. Komersanta tarifā iekļautās iepirktās siltumenerģijas izmaksas veido lielāko daļu no kopējām izmaksām – 87,3%. Komersants siltumenerģiju iepērk no trim siltumenerģijas ražotājiem, tostarp AS “Valmieras piens”, kurai  SPRK apstiprinājusi par 12,7% zemāku siltumenerģijas ražošanas tarifu.

Informācijas avots
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
www.sprk.gov.lv