Valmierā sestdien tiks uzlauzts seifs ar 2000 eiro

Lielākā daļa vidzemnieku atpūšas mazāk par divām stundām dienā

Sestdien, 28.augustā, no plkst. 12.00 – 15.00, iepretim Valmieras kultūras centram norisināsies SuperHits EHR un Primero Vislatvijas pozitīvisma kampaņa “Atver SuperHits seifu!”, kurā ikvienam klātesošajam, uzminot astoņu ciparu kombināciju, būs iespēja uzlauzt seifu ar 2’000, – eiro. Kampaņas galvenais mērķis ir mudināt cilvēkus vairāk atpūsties. Apkopojot socioloģisko pētījumu kompānijas Norstat datus par Latvijas iedzīvotāju atpūtas paradumiem, redzams, ka 44% Vidzemes reģiona iedzīvotājiem, t.sk. valmieriešiem, atpūta ir ļoti nozīmīga, taču lielākā daļa jeb 46% no viņiem atpūtai velta mazāk par divām stundām dienā.

Analizējot Norstat izvērstās aptaujas rezultātus, secināts 51% Latvijas iedzīvotāju dienā atpūtai velta mazāk par divām stundām, 13% no tiem atpūšas mazāk par vienu stundu. Vēl 36% respondenti norādījuši, ka atpūtai velta 2 līdz 4 stundas, bet 13% – vairāk par 4 stundām. Tāpat pētījums atspoguļo, ka vīrieši atpūtai velta vairāk laika, nekā sievietes, piemēram, vairāk par 4 stundām dienā atpūšas 16% vīriešu un 10% sieviešu.

Pētījums liecina, ka visvairāk laika atpūtai velta rīdzinieki – vairāk par 4 stundām dienā atpūšas 15% rīdzinieku un vidzemnieku, kamēr Zemgalē to dara tikai 11% respondentu, bet Kurzemē – 13% un Pierīgā – 10%. Atpūtai mazāk par stundu dienā velta 21% respondentu no Latgales, kam seko kurzemnieki un vidzemnieki – 14%, Zemgales reģionā – 13%, Pierīgā – 12% un rīdzinieki – 9%. No visiem iespējamajiem atpūtas veidiem, Vidzemes reģionā dzīvojošie par vislabāko ir atzinuši ceļošanu – 65% aptaujāto uzskata, ka tas ir ļoti labs veids kā relaksēties un atgūt spēkus. Turpretim grāmatu lasīšana, mūzikas klausīšanās un filmu skatīšanās ierindojas kā otrais labākais veids, kā atgūties no ikdienas steigas.

Mudinot Latvijas iedzīvotājus aizdomāties par atpūtas nozīmi ikdienā, SuperHits EHR ar Primero atbalstu ir uzsācis Vislatvijas pozitīvisma kampaņu “Atver SuperHits seifu!”, aicinot atpūsties kopā ar tuviniekiem un draugiem. “Apzinoties lieliskas atpūtas un relaksācijas nozīmi mūsu dzīvēs, vēlamies sniegt iepriecinājumu mūsu radioklausītājiem neatkarīgi no dzīvesvietas, nodarbošanās vai ģimenes lieluma. Jāatpūšas ir visiem, jo bez tā nav iedomājams jauns darba cēliens. Tāpēc nākam klajā ar sociālu projektu, izklaidējošā formā sniedzot iespēju ikvienam izcīnīt balvu mēnešalgas apmērā,” pasākuma ideju komentē SuperHits EHR zīmola vadītājs Toms Barons Lūķis.

Valmiera būs pirmā pilsēta, kuras iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja izmēģināt savu veiksmi un laimēt 2000 eiro. Iepriekš, kad kampaņa norisinājās Rīgā un Jēkabpilī, seifā atradās 1000 eiro. “Tā kā seifs uzlauzējiem Jēkabpilī nepadevās, Valmierā Primero uzkrājums seifā būs divkārt lielāks. Būs interesanti pavērot, ar kādām metodēm seifa kodu mēģinās atminēt valmierieši. Līdz šim Rīgā un Jēkabpili daudzi paļāvās uz veiksmi, bet citi lika lietā matemātiskas zināšanas. Turklāt, valmierieši ir pazīstami kā vieni no fiziski aktīvākajiem Latvijas iedzīvotājiem, tāpēc mēs izaicinām ikvienu valmierieti pierādīt savu sportisko garu un censties pārspēt līdz šim fiksēto kampaņas rekordu stingrākās latiņas (plankas) konkursā,” sestdien gaidāmo pasākumu komentē Barons Lūķis.

Seifa uzlaušanas laikā klātesošie varēs saņemt vērtīgas balvas ilgākā skūpsta konkursā, kā arī pārbaudīt spēkus un mēģināt pārspēt EHR SuperHits rekordu (4 minūtes un 48 sekundes) stingrākās latiņas (plankas) konkursā. Tāpat valmieriešiem būs iespēja izmēģināt Primero rallija simulatoru un cienāties ar bezmaksas soļanku. Rūpējoties par jautru atmosfēru, skanēs uzmundrinoša SuperHits EHR mūzika un koda minētājus uzrunās sabiedrībā iemīļotie radio dīdžeji Valdis Čirksts un Zane Stocka.

Katru darbadienu SuperHits EHR ēterā izskan viens seifa koda kombinācijas cipars, kopā klausītājiem gūstot iespēju uzzināt pirmos piecus no astoņiem kombinācijas skaitļiem. Sociālās kampaņas ietvaros no 14.augusta līdz 2.oktobrim katru sestdienu kādā no Latvijas pilsētām notiks seifa atvēršana, kurā, pirmajam uzminot atlikušo trīsciparu kombināciju, varēs no seifa izņemt tajā esošos tūkstoš eiro. Seifa neatvēršanas gadījumā esošo summu papildinās vēl tūkstoš eiro. Kopā kampaņas ietvaros tiek nodrošināti 9’000 eiro.

SuperHits EHR un Primero sadarbībā ar socioloģisko pētījumu kompānijas Norstat pētījumā par atpūtas paradumiem Latvijā, kas norisinājās šā gada augustā, tika aptaujāts 1027 respondents no 18 līdz 55 gadu vecumam visā Latvijā, aptverot Rīgu, Pierīgu, Kurzemi, Vidzemi, Zemgali un Latgali. Pētījuma ietvaros tika aptaujātas 510 sievietes un 517 vīrieši.

Papildu informācija:

Ivars Jakovels

Tālr.nr.28343072