Valmierā sagaidīti Cēsis-Valmiera finišētāji

Cēsis-Valmiera

Šodien, 28. aprīlī, ar tradicionālo posmu no Cēsīm līdz Valmierai startēja Latvijas valsts mežu kalnu divriteņu maratona sezona, kas ir viens no masveidīgākajiem velo notikumiem Latvijā un norisinās jau kopš 2002. gada, pulcējot velo draugus no visas Latvijas.

Savienojot divus vēsturiskus centrus, Cēsis un Valmieru, dalībnieki savas spējas varēja pārbaudīt kādā no sevis izvēlētajām distancēm, kas veda gan pa asfaltētiem ceļiem, gan grants ceļiem un meža takām, ļaujot piedzīvot dažādus nobraucienus, bet kalnu kāpumos – pārbaudīt izturību. Savukārt nesteidzīgākie dabas vērotāji un aktīvās atpūtas cienītāji varēja baudīt silto pavasara dienu distancē Mammadaba.

Līdzjutēja lomā sacensībās piedalījās arī Latvijā vadošais, pasaules ranga TOP 30 šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš, atbalstot nākotnes čempionus bērnu braucienos un sagaidot dalībniekus finišā pie Sv. Sīmaņa baznīcas Valmierā. Arī Toms Skujiņš pats ir savulaik piedalījies velomaratonā, kur apgūtas gan taktiskās, gan tehniskās iemaņas, un šī gada Mammadaba distances ātrākais dalībnieks balvā simboliski saņēma Toma dāvāto komandas kreklu.

Sacensību braucējus Valmierā sagaidīja un sveica arī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Latvijas riteņbraukšanas spilgta personība un 2023. gada Trīs Zvaigžņu balvas ieguvējs kategorijā “Mūža ieguldījums sportā” – Igo Japiņš.

Paldies līdzjutējiem, kuri uzmundrināja braucējus ceļā līdz Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcai, un apsveicam spēcīgākos šīs dienas velobraucējus – lai vējš pūš no mugurpuses arī turpmākajās sezonas sacensībās!

Foto galerija: