Valmierā sācies “Latvian Voices” a cappella festivāls

Latvian Voices

No 30. jūnija līdz 2. jūlijam Valmierā norisinās “Latvian Voices” a cappella festivāls un meistarklases. Jau sesto gadu Valmiera kļuvusi par a cappella galvaspilsētu, aicinot interesentus gan uz koncertiem, gan izglītojošām meistarklasēm.

Festivāla īpašie viesi būs a capella grupa “Estonian Voices”. Tā ir profesionāla vokālā grupa no Igaunijas, kas darbojas kopš 2011. gada un savās programmās iekļauj džezu, klasiku, tradicionālo folkloru, kā arī populāro mūziku. “Estonian Voices” ne tikai dalīsies savās zināšanās ar meistarklašu dalībniekiem, bet arī apvienosies kopīgā koncertā ar “Latvian Voices” 1. jūlijā plkst. 20.00 Valmieras Kultūras centrā. Biļetes pieejamas šeit.

Pirmo reizi festivāla vēsturē norisināsies a cappella jaundarbu konkurss. Dalībnieki tiks aicināti aranžēt kādu no Ukraiņu tautasdziesmām a cappella sastāvam. Labākie darbi tiks izpildīti festivāla noslēguma koncertā “A Cappella nakts Ukrainai”.

“”Latvian Voices” a cappella festivāls ir mūsu gada gaidītākais notikums, tāpēc īpaši priecājamies, ka šīs vasaras a cappella svētki atkal varēs norisināties klātienē. A cappella žanrā, kur vienīgais instruments ir balss, dažādas vokālās krāsas un to nepārtraukta meklēšana ir viena no pamatlietām, tāpēc turpinām savu misiju dalīties zināšanās un pieredzē, kā arī aicinām klausītājus izbaudīt koncertos to, cik dažādi cilvēka balss var skanēt,” stāsta “Latvian Voices” līdere Laura Jēkabsone.

Festivāla norisi atbalsta Valmieras novada pašvaldība.

Informāciju sagatavoja:
Zane Johansone, “Latvian Voices”