Valmierā rīko eksperimentu, aicinot autovadītājus uz sadarbību

Valmierā intensīvās satiksmes dēļ diennakts gaišajā laikā ir apgrūtināta sniega novākšana ielu malās, tāpēc darbi tiek veikti nakts laikā, kad ir mazāka satiksme. Lai nodrošinātu efektīvāku ielu tīrīšanu, pašvaldība aicina iedzīvotājus savas automašīnas novietot pagalmos, nevis ielas malā, lai netraucētu darbu izpildi.

Ik gadu Valmieras pilsētā ziemas sezonā noteiktos ielu posmos tiek izvietotas pagaidu ceļa zīmes “Apstāties aizliegts” (Nr. 326), ‘’Darbības laiks” (Nr. 827) un ‘’Darbības zona’’ (Nr. 803 un Nr. 809) ar noteiktu laika ierobežojumu, lai ielu braucamo daļu spētu kvalitatīvi attīrīt no sniega un nodrošināt normālus braukšanas apstākļus.

Apzinoties to, ka šie ierobežojumi rada neērtības autovadītājiem visas ziemas garumā, šogad pašvaldība organizē eksperimentu. Pagaidām pilsētā netiks izvietotas ceļas zīmes “Apstāties aizliegts” ar papildzīmēm, taču autobraucēji ir aicināti rūpīgi sekot līdzi laikapstākļu prognozēm un nenovietot savus spēkratus nakts stundās uz ielas, ja ir sasnidzis, snigšanas laikā vai tiek paredzēta snigšana.

Eksperiments norisināsies no 29. novembra līdz 6. decembrim, pašvaldības darbiniekiem regulāri apsekojot ielas, fiksējot situāciju un veicot analīzi. Ja autovadītāji būs atsaucīgi un brīvprātīgi ievēros šo lūgumu, pagaidu ceļa zīmes ziemas periodā netiks uzstādītas arī turpmāk.

Pašvaldība aicina nenovietot transportlīdzekļus nakts stundās, ja ir sasnidzis, snigšanas laikā vai tiek paredzēta snigšana:

  • Garā ielā posmā no Rīgas ielas līdz Beātes ielai, labā pusē;
  • Jāzepa Vītola ielā posmā no Andreja Upīša līdz Kārļa ielai, kreisā pusē;
  • Beātes ielā posmā no Kārļa līdz Miera ielai, kreisā pusē;
  • Annas ielā posmā no Beātes līdz Graudu ielai, abās pusēs;
  • Kārļa Baumaņa iela posmā no Leona Paegles līdz Gaujas ielai, kreisā pusē;
  • Vaidavas iela posmā no Skolas līdz Ausekļa ielai, abās pusēs;
  • Siguldas iela posmā no Vaidavas līdz Voldemāra Baloža ielai, abās pusēs;
  • Stacijas ielā posmā no Grāvju līdz Marijas ielai, kreisā pusē;
  • Skolas ielā posmā no Rīgas līdz Voldemāra Baloža ielai, abās pusēs.