Valmierā pieejami dzeramā ūdens brīvkrāni

Saglabājoties vasarīgiem laikapstākļiem, aktuāls jautājums ir brīva piekļuve dzeramajam ūdenim pilsētvidē. Valmieriešu un pilsētas viesu ērtībām pilsētā šobrīd pieejami septiņi dzeramā ūdens brīvkrāni – Vecpuišu parkā, Valmieras muzeja Garšaugu dārzā (Pilskalna iela 2), bērnu rotaļu laukumā Krāču ielā 4, sporta un aktīvās atpūtas parkā “Mežs” (Rīgas iela 43A), Limbažu ielā 12, Jāņa Daliņa stadionā un netālu no Valmieras drāmas teātra – Ziloņu ielā.

Uzstādītie dzeramā ūdens brīvkrāni ir pieslēgti pilsētas centralizētās ūdensapgādes sistēmai. Dzeramo ūdeni Valmieras pilsētas patērētāju vajadzībām SIA “Valmieras ūdens” iegūst no pazemes, izmantojot vidēji 110 metru dziļus artēziskos urbumus. Laboratorija veic regulāru dzeramā ūdens monitoringu Valmieras pilsētā, un veiktās pārbaudes apliecina, ka centralizēti piegādātais dzeramais ūdens Valmieras pilsētā ir augstas kvalitātes bez specifiskas smaržas, krāsas un garšas. Tāpēc tas ir droši lietojams uzturā bez papildus filtrācijas un sagatavošanas, bet tieši no krāna. Ūdens ne tikai atspirdzina un uzmundrina, tas arī nodrošina pilnvērtīgu smadzeņu darbību. Pat neliels ūdens daudzuma samazinājums organismā var izraisīt būtisku fizisko un intelektuālo spēju pasliktināšanos.

Informācija par aktuālajām dzeramā ūdens kvalitātes pārbaudēm pieejama SIA “Valmieras ūdens” mājaslapā šeit.