Valmierā oficiālā vizītē viesojās Korejas Republikas vēstnieks Latvijā Songdžins Hans

Valmierā oficiālā vizītē viesojās Korejas Republikas vēstnieks Latvijā Songdžins Hans

11.martā Valmierā oficiālā vizītē viesojās Korejas Republikas vēstnieks Latvijā Songdžins Hans (Seong-Jin Han), viņu vizītē pavadīja trešais sekretārs/vice-konsuls Mjungdže Songs (Myungje Sung).

Vēstnieks tika iepazīstināts ar situāciju Valmieras novadā pēc ATR, datiem par teritoriju, iedzīvotājiem, izglītību un uzņēmējdarbību. Vēstnieks apmeklēja Valmieras 5.vidusskolu, kurā ar Korejas Republikas finansiālu un materiālu atbalstu jau trešo gadu notiek tekvondo nodarbības. Ar skolas direktori Rudīti Markus tika pārrunātas arī sadarbības iespējas nākotnē. Korejas Republikas vēstniecība Latvijā ik gadu finansē dažādus projektus ar nolūku popularizēt Korejas kultūru Latvijā.

Valmieras novada Kapitāla pārvaldības un uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītājs Sandis Svarinskis vēstnieku iepazīstināja ar Valmieras industriālo parku, kā arī pārrunāja sadarbības iespējas ar Korejas uzņēmumiem. Sarunāts tika konstatēts, ka šobrīd Latvijas teritorijā Korejas uzņēmumi neredz būtiskas sadarbības iespējas, tas saistīta ar salīdzinoši augstajām elektroenerģijas cenām un citiem faktoriem.

Vizītes noslēgumā Korejas Republikas vēstnieks Songdžins Hans apmeklēja pasākumu Jaunatnes sporta laureāts 2021, kurā teica īsu uzrunu. Atvadoties no Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Jāņa Baika, vēstnieks solīja pirms sava pilnvaru termiņa beigām vēlreiz apciemot Valmieru.