Valmierā notikusi Alda Kļaviņa piemiņas kausa izcīņa airēšanas slalomā

Alda Kļaviņa kauss

Valmierā, airēšanas trasē “Krāces” aizvadītas Alda Kļaviņa piemiņas sacensības airēšanas slalomā, kas ik gadu pulcē Baltijas valstu airētājus, lai atcerētos un godinātu pirms 23 gadiem traģiski bojā gājušo, panākumiem bagātāko Valmieras un mūsu valsts airēšanas slalomistu.

Šoreiz sacensībās piedalījās airēšanas slalomisti no Latvijas un Igaunijas. Lieliskus rezultātus uzrādīja mūsu pilsētas airētāji:

K-1 laivu klasē jaunietēm 3. vietu izcīnīja Dinija Ozola, kuru pārspēja vien Latvijas meiteņu ranga tabulas līdere no Liepājas  un Igaunijas jauniešu čempione no Tallinas. Puišiem šai laivu klasē U14 grupā pārliecinoši pirmais Namejs Brūns. U16 grupā pirmais Laurits Egeland Valtenbergs, bet otrais Mārtiņš Šteinbergs. Absolūtajā jauniešu konkurencē U18 Open aiz liepājnieka Dāvja Ziemeļa, otrais Laurits, bet trešais Mārtiņš.

Veterāniem V35 + grupā pirmajā vietā bijušais valmierietis Aivars Kaulakalns, bet trešajā Māris Bečers. Pašu pieredzējušāko vīru konkurencē V45+ grupā otrais Ilmārs Podnieks, bet trešais Līgonis Bečers. 

Visu laivu klases sportistu kopējā konkurencē saglabājās intriga, jo tika izcīnīti ceļojošie Alda Kļaviņa piemiņas sacensību kausi. K-1 laivu klases finālā ātrāko braucienu demonstrēja un šo kausu izcīnīja Aivars Kaulakalns. Tikai nedaudz viņam zaudēja un otro vietu ieguva Valmieras Sporta skolas līderis Elvis Fiļipovs. C-1 laivu klases finālā galvenā cīņa starp rīdzinieku Matīsu Mežalu un Krišu Ozolu. Krišs precīzi un ātri veica fināla braucienu, uzrādīja laivu klases ātrāko rezultātu un pirmo reizi izcīnīja Alda Kļavina piemiņas kausu. Pēc finiša viņš atzinās, ka jau vairākus gadus ir Latvijas čempiona, Latvijas Kausu ieguvēja, Baltijas čempiona tituli, bet Piemiņas sacensību kausu ilgojies iegūt jau sen.