Valmierā notiks starptautiskas sacensības “Mēs varam”

Valmierā notiks starptautiskas sacensības “Mēs varam”

No 7. līdz 8.septembrim Valmieras 5.vidusskolas sporta laukumā norisināsies starptautiskas sporta spēles bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām “Mēs varam”, kas pulcēs gandrīz 190 dalībnieku no Latvijas un Igaunijas, kā arī brīvprātīgos palīgus no Norvēģijas. Šādas sporta spēles Valmierā  notiks jau divpadsmito reizi.

Sporta spēļu mērķis ir popularizēt sportisku un aktīvu dzīvesveidu bērnu un jauniešu ar speciālām vajadzībām vidū, attīstīt sporta svētku tradīciju piekopšanu un palīdzēt integrēt viņus sabiedrībā, veicinot bērnu un jauniešu komunikācijas prasmes. Tāpat sacensības tiek organizētas, lai rastu iespēju bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām satikties ārpus ierastās vides, pārbaudot sportiskās prasmes un fizisko sagatavotību.

Sporta sacensībās piedalīsies 20 speciālo internātskolu skolēni (AB un C līmenis – ar viegliem un vidēji smagiem, un smagiem garīgās attīstības traucējumiem) no 12 gadu vecuma, sporta skolotāji, asistenti, organizatori un brīvprātīgie palīgi.

Sporta spēļu atklāšana notiks 7.septembrī plkst.11.00 Valmieras 5.vidusskolas stadionā. Savukārt 8.septembrī plkst.9.30 sāksies otrās dienas sportiskie pārbaudījumi un finālsacensības, bet noslēguma ceremonija paredzēta plkst.14.00.

Divas dienas bērni un jaunieši sacentīsies tādās disciplīnās kā “Boccia” spēle, tāllēkšana, skriešana, bumbiņas mešana tālumā, smilšu maisiņu mešana mērķī, futbola sitieni pa vārtiem, basketbola metieni un veiklības stafete ar uzdevumiem. Sacensību galvenā tiesnese – Valmieras Bērnu sporta skolas direktore Līga Dzene.

Sacensības organizē Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Ziemeļvidzemes internātpamatskolu un Kocēnu novada pašvaldību.

Pasākums tiek līdzfinansēts no projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valmierā” Vienošanās Nr. 9.2.4.2/16/I/040.

Projekta, kura laikā notiek arī spēles “Mēs varam”, kopējās izmaksas ir 257 094  EUR, tajā skaitā ESF finansējums 218 491,65 EUR, valsts budžeta finansējums 38 557,35 EUR.

Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību Valmieras pilsētas veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumiem visiem Latvijas iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem.

Projekts tiks īstenots līdz 2020.gada 17.aprīlim.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Projekta logo